Sieć Plus zostanie liderem rynku?

Komórkowa sieć Plus przeżywa dobry okres w swojej historii. Według nieoficjalnych informacji "Pulsu Biznesu", operator obecnie może zajmować czołową pozycję na polskim rynku telefonii komórkowej.

Po pierwszym półroczu 2007 roku komórkowa sieć Plus, pod względem liczby abonentów, przeskoczyła Erę. Obecnie pod względem ilości użytkowników sieci Polkomtel może plasować się na pozycji lidera. Do tej pory sieć znajdowała się w ogonie.

Jak czytamy w "Pulsie Biznesu", po pierwszym kwartale z usług Plusa korzystało 12,66 mln klientów, w Orange 12,78 mln, a w Erze 12,37 mln klientów. "Puls Biznesu" nieoficjalnie dowiedział się, że już w kwietniu Plus znalazł się na pierwszym miejscu.

O tym jak jest faktycznie przekonamy się, gdy operatorzy pochwalą się swoimi wynikami za drugi kwartał 2007 roku. Jednak coraz lepsze wyniki Plusa budzą jeszcze większe kontrowersje w sprawie zmiany na fotelu prezesa sieci.

Reklama

Przypomnijmy, że we wtorek nowym prezes Plusa został Adam Glapiński, który zastąpił Jarosława Bauca. Rynek nie ma wątpliwości, że decyzja ta jest polityczna, tym bardziej, że nowy szef sieci jest blisko związany z braćmi Kaczyńskimi. Prasa spekulowała, że odwołanie Bauca mogło zostać uzgodnione z Vodafone jednak "Puls Biznesu" ustalił, że Vodafone i TDC głosowały za pozostawieniem Bauca na stanowisku.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: Plus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy