Smartfon Sony, który można obsługiwać w rękawiczkach

Idzie zima, a więc zmora posiadaczy smartfonów. Jeśli używamy rękawiczek, odbieranie połączenia w telefonie z dotykowym ekranem jest nie lada wyzwaniem. Na szczęście ręce posiadaczy Xperii Sola nie będą musiały marznąć, ponieważ od teraz urządzenie można obsługiwać nawet w rękawiczkach.

Sony wreszcie udostępnił aktualizację do Ice Cream Sandwich dla swojego modelu. Wraz z nią pojawiło się nowe zastosowanie technologii Floating Touch, czyli głównego punktu marketingu Xperii Sola. Oprócz standardowego wykrywania zmian w polu elektrycznym na powierzchni ekranu, telefon może wykryć zmiany także 22 mm ponad wyświetlaczem. Do tej pory zastosowanie tej technologii było raczej mało przydatne - podświetlanie linków przez trzymanie nad nimi palca.

Na szczęście Andreas Sandblad wpadł na pomysł, aby wykorzystać pomysł z Floating Touch nieco inaczej. Umożliwił użytkownikom obsługę telefonu za pomocą rękawiczki.

Sama implementacja wygląda naprawdę dobrze. Oczywiście właściwości ekranu się nie zmieniły, więc Xperia nie wykrywa rękawiczki, tylko palec oddzielony od wyświetlacza materiałem. Ale po czym telefon rozpoznaje, że nie chodzi o standardowy Floating Touch?

To zależy jak odblokujemy ekran. Jeśli zrobimy to przy pomocą rękawiczki lub trzymając palec lekko ponad powierzchnią ekranu (wychodzi na to samo), smartfon przełączy się w Glove Mode i Floating Touch zostanie zablokowany. Po standardowym odblokowaniu, technologia będzie działać tak samo jak przed aktualizacją.

Reklama

W tle wykonuje się wiele algorytmów, żeby wykryć kiedy rękawiczka rzeczywiście dotyka ekranu. Dodatkowo, podczas Glove Mode widoczny jest pierścień pokazujący gdzie aktualnie wskazujemy.

Ale jeśli ktoś uważa takie rozwiązanie za niepotrzebny gadżet, to może łatwo je wyłączyć w ustawieniach. Chociaż moim zdaniem Glove Mode (o ile sprawdzi się w praktyce) jest o wiele lepszym pomysłem niż Floating Touch.

Michał Brzeziński

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: rękawiczki | Sony | Smartfon | ekran dotykowy | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy