Smartfony Microsoftu nie będą oślepiać w nocy?

Microsoft chce by przyszłe smartfony były wyposażone w "inteligentne" ekrany, które nie będą razić użytkowników zbyt wysoką jasnością w nieodpowiednich sytuacjach.

Każdego użytkownika telefonu komórkowego przynajmniej raz w życiu spotkała podobna sytuacja. Nie możemy zasnąć, telefon wibruje w środku nocy, potrzebujemy wysłać ważną wiadomość, o której zapomnieliśmy w trakcie dnia. Po ciemku próbujemy odnaleźć telefon, odblokowujemy go... i zostajemy oślepieni przez świecący w ciemnościach wyświetlacz, który automatycznie ustawił się na maksymalną jasność. Okazuje się, że problem ten jest znany również w Microsofcie i możliwe, że już niedługo w Windows Phone zostanie zaimplementowane specjalnie rozwiązanie, mające zapobiec tego typu sytuacjom.

Microsoft złożył wniosek o nietypowy patent. Firma chce bowiem, aby jej system operacyjny był jak najbardziej inteligentny. Zupełnie nowy tryb "inconspicuous" ("niepozorny") miałby na podstawie różnych czynników analizować w jakiej sytuacji znajduje się obecnie użytkownik. Jeśli telefon uzna, że jest on w ciemnym pomieszczeniu lub nie powinien przeszkadzać innym (np. w teatrze czy kinie), automatycznie ograniczy liczbę elementów na ekranie, które generują niepotrzebne światło. W efekcie na wyświetlaczu miałoby znaleźć się jak najwięcej czerni.

Obecnie jest to jednak tylko patent. Trudno powiedzieć czy Microsoft zdecyduje się na jego wykorzystanie w którejś z kolejnych wersji systemu Windows Phone. Trzeba jednak przyznać, że takie rozwiązanie z pewnością znalazłoby uznanie wielu osób.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: patent | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy