Smartfony Samsunga i LG bez 4K

Dobrze poinformowane źródła donoszą, że najwięksi producenci smartfonów nie pójdą śladami Sony i nie wyposażą swoich nowości w ekrany o rozdzielczości 4K.

Na targach IFA 2015 firma Sony zaprezentowała smartfona Xperia Z5 Premium z ekranem o rozdzielczości 4K, która jednak służy wyłącznie do oglądania zdjęć i wideo - wszystko inne wyświetlane jest w Full HD. Niemniej jednak 4K jest, a Japończycy mogą się chwalić, że byli pierwsi. No właśnie - pierwsi i jak na razie jedyni. Ostatnie doniesienia sugerują, że pozostali producenci nie są zainteresowani tym kierunkiem.

Chodzi o dwóch potentatów - Samsunga oraz LG. Okazuje się, że żaden z nich nie ma zamiaru wyposażać swoich smartfonów na 2016 rok w wyświetlacze 4K. Są one rzekomo zbyt niszowe - czytamy w tekście źródłowym.

Reklama

Nie zapominajmy, że 4K w smartfonie jest zwyczajnym chwytem marketingowym. Na ekranach do 6 cali zupełnie wystarczające jest Full HD, a najwięksi producenci i tak ochoczo korzystają z jeszcze wyższej rozdzielczości Quad HD, która na pewno pojawi się w Galaxy S7 czy LG G5.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: smartfon z 4K

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy