Sony może się wycofać z produkcji smartfonów

Sony nie wyklucza sprzedaży działów odpowiedzialnych za smartfony i telewizory – czytamy na łamach serwisu Phone Arena. Powodem są oczywiście ogromne straty, które rok do roku generują.

Sony Mobile Communications - dział zajmujący się wszystkim, co związane jest ze smartfonami - przynosi ogromne straty. Phone Arena donosi, że firma zakończyła ubiegły rok z prawie 2 mld dol. na minusie, za co w dużej mierze odpowiadał właśnie "mobile". Wiele wskazuje na to, że niezbyt dobrze radzi sobie również segment telewizorów.

Reuters sugeruje, że prezes Sony nie wyklucza żadnego scenariusza - nawet pozbycia się obu działów lub wejścia w ścisłą współpracę z innymi firmami.

Japończycy ewidentnie nie mogą się odnaleźć na rynku smartfonów. Urządzenia serii Xperia - szczególnie wyższe modele - prezentują się znakomicie i zbierają bardzo dobre recenzje. Nie to jednak przekłada się na ostateczne wyniki.

Reklama

Już na początku marca tego roku poznamy nowy flagowy smartfon Sony - najprawdopodobniej Xperię Z4. Premiera będzie miała miejsca na targach MWC 2015 w Barcelonie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony | smartfon Sony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy