Sony Xperia Z1S - nowy, mniejszy brat modelu Z1 jeszcze w tym roku

Nieocenionym źródłem przecieków ze świata mobilnych technologii jest Evan Nelson Blass, znany głównie jako @evleaks. Tym razem opublikował on na Twitterze fotkę urządzenia ukrywającego się pod nazwą Xperia Z1S z informację, że trafi ono na rynek jeszcze w tym roku. Na temat smartfona nie wiadomo zatem na razie zbyt wiele, jednak istnieje kilka teorii na ten temat.

Po ujrzeniu nazwy “Xperia Z1S" pierwsze co przychodzi do głowy to oczywiście udoskonalona wersja flagowej Xperii Z1. Opcja ta zdaje się być jednak mało prawdopodobna, gdyż telefon ma trafić do sprzedaży przed końcem roku, podczas gdy wprowadzenie na rynek Z-jedynki kilka miesięcy po premierze Xperii Z, spotkało się ze sporą falą krytyki. Takie zagranie byłoby więc totalnym strzałem w stopę.

Redaktorzy serwisu Xperia Blog spekulują, że model Z1S może być międzynarodowym wariantem mniejszej siostry Xperii Z1, która w Japonii znana jest jako Xperia Z1 f. Brzmi to dość logicznie, gdyż urządzenie zostało bardzo ciepło przyjęte przez rynek, jednak na razie zostało zapowiedziane w ofercie tylko jednego operatora na świecie (NTT DoCoMo). Ponadto “S" w jego nazwie mogłoby nawiązywać do gabarytów słuchawki (ang. small).

Ostatnia - i niestety najbardziej prawdopodobna - teoria mówi, że smartfon będzie po prostu wariantem flagowca Sony przeznaczonym dla amerykańskiej sieci T-Mobile. Przemawia za tym fakt, że widoczny na zdjęciu obiektyw przedniej kamerki oraz gniazdo słuchawkowe zostały ulokowane w innych miejscach, niż w przypadku międzynarodowej wersji Xperii Z1, co pokrywa się ze wcześniejszymi przeciekami na temat nadchodzącego wariantu przygotowanego z myślą o T-Mobile.

Jak będzie w rzeczywistości? Na odpowiedź na to pytanie z pewnością będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Miron Nurski

komórkomania.pl

Reklama

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Sony | Sony Xperia Z1S | Smartfon | Android | T-Mobile | tani smartfon z Androidem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama