Sony Xperia Z2 działa po 6 tygodniach spędzonych w słonej wodzie

Serwis Phone Arena przywołuje historię pewnego mieszkańca Göteborga, którego smartfon Sony Xperia Z2 przeleżał w słonej wodzie 6 tygodni i wciąż dział!

Wiadomo, że Xperia Z2 jest urządzeniem odpornym nie tylko na zachlapania, ale nawet na zanurzenia na głębokość do 1,5 metra na czas 30 min. Tak przynajmniej twierdzi producent, zaznaczając przy tym, że woda musi być słodka oraz niezanieczyszczona. Oznacza to, że uszkodzenie smartfona przez wodę słoną lub chlorowaną uniemożliwia jego wymianę w ramach gwarancji.

Na taką wymianę na pewno nie mógł liczyć pewien Szwed, którego Xperia Z2 wpadła do słonej wody i spoczęła na dnie na głębokości około 10 metrów. Użytkownik nie mógł po niego zanurkować, ale zrobił to jego przyjaciel - 6 tygodni później. Przez ten czas pechowiec  dzwonił na swój "podwodny" numer, a ten - do momentu wyczerpania się baterii urządzenia - odpowiadał.

Reklama

Najciekawsze jest jednak to, że po wyjęciu z wody urządzenie wciąż działało. Mało tego - ponoć można było nawet z niego dzwonić. Ucierpiała tylko tylna część obudowy.

Jeśli historia jest prawdziwa, to Xperia Z2 w pełni zasługuje na miano wodoszczelnego smartfona, a producent nie docenił jego możliwości.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony Xperia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama