Sony Xperia Z5 Premium z 4K w dwóch aplikacjach

Wyniki testu wydajności GFXBench sugerują, że ekran smartfona Sony Xperia Z5 Premium pracuje w rozdzielczości Full HD. Ze słynnego i pierwszego na rynku smartfonów 4K korzysta wyłącznie w dwóch aplikacjach – donosi serwis Phone Arena.

Sony Xperia Z5 Premium jest pierwszym smartfonem z wyświetlaczem o rozdzielczości 4K, czyli 2160 x 3840 pikseli. Tak też reklamuje go producent. Mogłoby się wydawać, że z absurdalnej i absolutnie niepotrzebnej w smartfonie rozdzielczości będziemy korzystać cały czas - w końcu ma on kosztować astronomiczne 4000 zł - ale w rzeczywistości jest chyba nieco inaczej.

Z testu wydajności wynika, że cały interfejs i prawie wszystkie aplikacje są wyświetlane w... Full HD. Słynne i głośne 4K zobaczymy podobno jedynie w aplikacji zdjęcia oraz wideo. Co ciekawe, ten sam test wykazał, że telefon radzi sobie gorzej od znajdującego się dwa szczeble w hierarchii niżej modelu Xperia Z5 Compact, gdyż w teście wydajności grafiki 3D uzyskał jedynie 18,7 fps, podczas gdy mniejszy i tańszy wariant miał ich 37,8.

Reklama

Skoro Japończycy zdecydowali się na ekran 4K i każą za niego tak słono płacić, to dlaczego superrozdzielczością nie możemy cieszyć się przez cały czas, a jedynie w dwóch aplikacjach? Pomijam już fakt, że na przekątnej 5,5 cala absolutnie wystarczające jest Full HD. Quad HD uważam w tym przypadku za pożeracz energii i nic więcej, a 4K jest zwykłym marketingowym mydleniem oczu i uzasadnieniem dla astronomicznej ceny za telefon.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony Xperia | smartfon z 4K
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama