Tegra 4 czy Snapdragon 800 - który układ okaże się szybszy?

Qualcomm jest przekonany, że jego Snapdragon 800 będzie najwydajniejszym mobilnym układem na rynku. Okazuje się jednak, że może go przyćmić Tegra 4.

Oficjalne produkty wyposażone w nadchodzące jednostki Qualcomma i Nvidii nie są jeszcze dostępne, więc nie da się empirycznie porównać ich wydajności. Nie przeszkodziło to analitykom z Linley Group w przeprowadzeniu własnych badań. A ich wyniki są dość zaskakujące.

Za materiał badawczy analitykom posłużyły dane dotyczące wydajności Tegry 4 opublikowane przez Nvidię na targach MWC 2013 oraz prognozy na temat Snapdragona 800, oparte na zapewnieniach Qualcomma, że jego układ będzie o 75 proc. wydajniejszy względem poprzednika. Tak przeprowadzona konfrontacja wykazała, że w sytuacji, gdy oba układy będą pracować na pełnych obrotach, Tegra 4 będzie bezkonkurencyjna.

Reklama

Należy również pamiętać, że o ile Tegra 4 nastawiona jest na wysoką wydajność, o tyle przy produkcji Snapdragona 800 w znacznej mierze skupiono się na energooszczędności. Może się zatem okazać, że w finalnych produktach Tegra 4 faktycznie będzie wydajniejsza, ale tylko w przypadku tabletów.

Tak czy inaczej mamy do czynienia jedynie ze spekulacjami, a na ostateczną konfrontację poczekamy do czasu, gdy na rynku pojawią się pierwsze produkty napędzane tymi procesorami. A nastąpi to nie wcześniej niż za kilka miesięcy.

Miron Nurski

komorkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: NVIDIA | Qualcomm | Qualcomm Snapdragon | Tegra 4
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy