Telefon do 500 zł - przegląd najciekawszych komórek

Przygotowaliśmy listę najciekawszych telefonów za które trzeba zapłacić mniej niż 500 zł.

Telefony w cenie do 500 złotych to studnia bez dna. Mogłoby się wydawać, że za takie pieniądze trudno znaleźć ciekawy sprzęt. Nic bardziej mylnego. Można w nich przebierać jak w sklepie z odzieżą używaną. Znajdziecie tam klasyczne candybary, smartfony, telefony z ekranem dotykowym, Dual SIM-y czy z klawiaturą QWERTY. Różnorodność jest zatem ogromna. Problem w tym, na który postawić, żeby te 200-500 ulokować jak najlepiej.

Samsung Galaxy i5700

System operacyjny Android bije rekordy popularności. Galaxy i5700 ma na swoim pokładzie OS-a od Google, a przy okazji również kilka innych godnych uwagi elementów i funkcji. Za taką cenę naprawdę trudno o lepszego smartfona. Popatrzcie w co wyposażył go producent. I5700 ma 3,2 calowy ekran typu pojemnościowego o rozdzielczości 320 x 480 pikseli, który oferuje naprawdę bardzo dobrą jakość wyświetlanego obrazu. Nie zabrakło również procesora o taktowaniu 800 MHz, łączności WiFi, HSDPA, Bluetooth, modułu A-GPS, aparatu 3,2 Mpix oraz baterii o pojemności 1500 mAh. Telefon doskonale radzi sobie z odtwarzaniem filmów w formacie DivX.

Reklama

LG Swift

Swift GT540 jest kolejnym koreańskim Androidem, który cieszy się w naszym kraju dużą popularnością. Specyfikacja nie zachwyca - jest trochę słabsza od tej, którą oferuje Galaxy. Niemniej jednak warto zwrócić na niego uwagę.

Na pokładzie znalazł się 3 calowy ekran o rozdzielczości 320 x 480 pikseli, procesor o taktowaniu 600 MHz, 256 MB pamięci RAM, łączność WiFi, HSDPA, aparat 3,15 Mpix oraz bateria o pojemności 1500 mAh.

Najtaniej znajdziecie go za 448 zł.

Samsung Solid B2710

Ten Samsung jest telefonem do zadań specjalnych. Można zabrać na survivalową wyprawę, na wycieczkę rowerową, na ryby czy w góry - bez obawy, że cos złego może mu się przytrafić. Obudowa spełnia normy wytrzymałościowe, które gwarantują odporność na kurz, brud, wodę i upadki. Wyposażenie bardzo pozytywnie zaskakuje.

W jego skład wchodzi 2 calowy ekran o rozdzielczości 240 x 320 pikseli, aparat fotograficzny, GPRS/EDGE, łączność WiFi, Bluetooth, obsługa poczty elektronicznej, dostęp do najpopularniejszych portali społecznościowych, odbiornik GPS, bateria o pojemności 1300 mAh oraz latarka.

Najtaniej znajdziecie go za 424 zł.

Samsung Duoz B5722

Ten telefon do 500 zł może obsługiwać 2 karty SIM jednocześnie. Jest przy tym całkiem przyzwoicie wyposażonym dotykowcem. Na pokładzie B5722 znalazł się 2,8 calowy ekran TFT o rozdzielczości 240 x 320 pikseli, aparat 3,2 Mpix z lampą błyskową LED, GPRS/EDGE, Bluetooth, radio FM z RDS oraz bateria o pojemności 1200 mAh.

Najtaniej znajdziecie go za 461 zł.

myPhone 1055 Retto

myPhone jest telefonem dla seniora. Oznacza to, że producent zaprojektował go w taki sposób, aby obsługa była maksymalnie łatwa i intuicyjna. Cechy charakterystyczne tego modelu to: duże przyciski, czytelny wyświetlacz, donośny głośnik, programowane przyciski, radio (które nie wymaga zestawu słuchawkowego), przycisk SOS, latarka oraz pojemna bateria.

Najtaniej znajdziecie go za 144 zł.

LG GX300

GX 300 jest kolejnym telefonem typu dual-SIM. Tym razem mamy do czynienia z klasyczną obudową typu candybar. Na pokładzie koreańskiego urządzenia znalazł się ekran FTF o przekątnej 2,2 cala, bateria o pojemności 1500 mAh, aparat 2 Mpix oraz łączność Bluetooth.

Najtaniej znajdziecie go za 399 zł.

Samsung Monte S5620

Monte to taka ładniejsza i lepiej wyposażona Avila. Jeżeli dodamy do tego naprawdę niską cenę, to otrzymujemy doskonały przepis na komercyjny sukces. Na pokładzie tego dotykowca znalazł się ekran o przekątnej 3 cali, moduł A-GPS, łączność WiFi, aparat 3,2 Mpix, dostęp do najpopularniejszych portali społecznościowych, 200 MB wbudowanej pamięci oraz bateria o pojemności 1000 mAh.

Najtaniej znajdziecie go za 422 zł.

Nokia C3

Nokia C3 jest bliźniaczo podobna do biznesowego modelu E72. Słuchawka z pewnością przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie wygodne klawiatury QWERTY.

Oprócz wspomnianego elementu, Nokia C3 została wyposażona w ekran o przekątnej 2,4 cala i rozdzielczości 320 x 240 pikseli, aparat o matrycy 2 Mpix, GPRS/EGDE, łączność WiFi, Bluetooth, 55 MB wbudowanej pamięci oraz baterię o pojemności 1320 mAh.

Najtaniej znajdziecie go za 394 zł.

Nokia 6303i

6303i to prosta, aczkolwiek dobrze wyposażona Nokia. Fani klasycznych telefonów powinni zwrócić na nią uwagę.

Na pokładzie znalazł się ekran o przekątnej 2,2 cala, GPRS/EDGE, Bluetooth, Ovi mapy, aparat 3,2 Mpix oraz bateria o pojemności 1050 mAh. Nie zabrakło ponadto licznych usług fińskiego producenta.

Najtaniej znajdziecie go za 379 zł.

Avila 5230

Samsung Avila jest telefonem niemalże kultowym. Z biegiem czasu jego cena znaczenie spadła i aktualnie ten dotykowy model można kupić za naprawdę niewielkie pieniądze.

Producent wyposażył Avilę w wyświetlacz o przekątnej 3 cali, aparat 3 Mpix, przeglądarkę dokumentów pakietu Office i PDF, obsługę poczty elektronicznej, Bluetooth oraz moduł A-GPS dostępny w wersji GPS.

Najtaniej znajdziecie go za 309 zł.

Podsumowanie

Sami widzicie, że telefonów do 500 zł jest wiele. Każdy znajdzie coś dla siebie - niezależnie od wymagań. Należy jednak pamiętać, że telefony te ze względu na niską cenę mają także swoje ograniczenia.

http://komorkomania.pl/

Komórkomania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy