V1 - smartfona z takim aparatem jeszcze nie było

Chińczycy znowu zaskakują. Tym razem za sprawą mało znanej firmy Doov i jej nowego smartfona V1.

Firma Shenzhen Doov Technology już wkrótce wprowadzi na chiński rynek nowego smartfona. Model V1 co prawda nie został oficjalnie zaprezentowany, ale trafił już do urzędu TENAA. Dostępne w jego bazie dane sugerują, że urządzenie zostanie wyposażone w dość nietypowy aparat. Chińczycy zdecydowali się bowiem na pojedynczą kamerkę, która dzięki specjalnej klapce będzie mogła pełnić również rolę przedniego aparatu. Rozwiązanie to jest analogiczne do tego, które w modelu N1 zastosowało Oppo. Na plus Doov trzeba zaliczyć to, że ich klapka nie będzie dodatkowo zwiększać wysokości urządzenia. Przełoży się to mniejsze odstępy między krawędziami ekranu a bokami urządzenia, co możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu.

V1 ma być oparty na ośmiordzeniowym układzie MediaTeka o taktowaniu do 1,5 GHz (zapewne MT6592), a jego 5-calowy ekran IPS będzie pracować w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Na pokładzie urządzenia będzie można znaleźć 2 GB RAM-u oraz 16 GB pamięci RAM, którą można będzie rozszerzyć za pomocą kart microSD. Sprzęt Doov ma działać na Androidzie 4.4.4 KitKat.

V1 to dość nietypowa konstrukcja i z chęcią sprawdziłbym jak zastosowany aparat będzie sprawdzać się w praktyce. Raczej nie będą miał jednak okazji, gdyż model najprawdopodobniej dostępny będzie jedynie w Chonach.

Reklama

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy