Vodafone zrezygnuje z Plusa

To już raczej pewne. Komórkowa sieć Plus nie zmieni się w światową markę Vodafone Polska. Agencja Reutera, powołując się na swoje źródła poinformowała, że Vodafone razem z polskimi akcjonariuszami wyjdzie z Polkomtela.

W lipcu światowe media informowały, że Vodafone naciskany przez inwestorów rozpoczyna, analizowanie międzynarodowych inwestycji. Jak się okazało, nie jest zainteresowany spółkami, w których posiada mniejszościowe udziały.

Z informacji Reutera wynika, że porządkowanie finansów w Vodafone ma rozpocząć się od Polski. To może oznaczać, że Vodafone podjęło decyzję o wycofaniu się z Polkomtela. Agencja powołując się na swoje źródła twierdzi, że sprzedaż Plusa ma rozpocząć się już we wrześniu 2010 roku.

Sprzedaż Plusa ma rozpocząć się od przejęcia ponad 75 proc. akcji należących do spółek z udziałem skarbu państwa (PKN Orlen, KGHM Polska Miedź, PGE, Węglokoks), które wybrały już doradców. Spółkę prawdopodobnie przejmą zagraniczni inwestorzy. Całość wycenia się na około 3,7 mld euro.

Reklama
Media2
Dowiedz się więcej na temat: agencja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy