W Niemczech zakazano sprzedaży Motoroli Moto G oraz Moto X

To kolejna odsłona walki patentowej na rynku nowych technologii. Sąd w Mannheim przychylił się do wniosku firmy LPKF, która twierdzi, iż Motorola bezprawnie wykorzystała jej rozwiązania techniczne przy konstruowaniu anten o zakrzywionym kształcie. Skutkiem wyroku jest m.in. zakaz sprzedaży modeli Moto G i Moto X na terenie Niemiec.

Zastrzeżenia niemieckiej firmy inżynieryjnej dotyczą dokładnie procesu o nazwie Laser Direct Structuring, który wykorzystywany jest m.in. do tworzenia niewielkich anten, które umieszcza się później w materiałach z tworzywa sztucznego. Takie rozwiązanie techniczne wykorzystano właśnie w Moto G oraz Moto X i dlatego to właśnie te dwa modele zostały decyzją sądu wycofane ze sprzedaży u naszego zachodniego sąsiada. 

Na razie nieznane jest jeszcze oficjalne stanowisko Motoroli w stosunku do wyroku. Wiadomo, że na firmę została nałożona kara finansowa. Być może szefostwo spółki zdecyduje się zmienić konstrukcję anten w tych dwóch modelach albo odkupić prawa patentowe od LPKF. Niemiecki rynek jest bardzo dochodowy i Motorola raczej nie będzie chciała z niego zrezygnować.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Motorola
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy