Xiaomi wprowadza nowego gracza z serii Prime. Szykuje się podbój kolejnego segmentu

Xiaomi rośnie w bardzo szybkim tempie. Każdy smartfon wyprodukowany przez tego chińskiego giganta telekomunikacyjnego znajduje rzesze odbiorców na całym świecie. Tym razem proponuje ulepszoną wersję modelu, który sądząc po jego stosunku jakości do ceny szybko stanie się modelem rozchwytywanym.


Na pierwszy rzut oka to smartfon jakich wiele w portfolio producenta. Jednakże przyglądając mu się bliżej można wysnuć przypuszczenie, że to propozycja uzupełniająca pewną lukę na rynku. Smartfon wyposażony został w duży 5,5 calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli. Jego sercem jest jednostka stworzona przez Qualcomm, Snapdragon 410 taktowany zegarem 1,2 GHz w towarzystwie 2 GB RAM.

Xiaomi Redmi Note Prime oferuje 16 GB pamięci wewnętrznej dla użytkowników, którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD. Ponadto chiński gigant zdecydował się na umieszczeniu 13-megapikselowego aparatu znajdującego się z tyłu urządzenia oraz 5-megapikselowej kamerki frontowej. Zastosowany akumulator cechuje się pojemnością 3100 mAh. Smartfon działa na Androidzie 4.4 KitKat z nakładką MIUI 7. Wspiera 4G oraz dual-SIM.

Producent stwierdza, że pojemność baterii oraz dobra optymalizacja nakładki MIUI gwarantuje satysfakcjonujące rezultaty czasu pracy i wydajność, na którą tak długo czekaliśmy. Telefon wyceniono na około 125 dolarów, co jest kwotą bardzo zachęcającą. Jak na razie Xiaomi Redmi Note dostępny jest wyłącznie na rynku indyjskim, lecz możliwa jest jego ekspansja na pozostałe kraje.

Reklama

Kamil Lewicki

Źródło informacji

android.com.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy