Xiaomi wstrzymało produkcję popularnego modelu. Dlaczego?

Indonezyjski profil Xiaomi poinformował na instagramie o tym, że ich popularny model Redmi Note 10 został wyprzedany. Producent zachęca do kupna innych smartfonów z tej serii.

Według statystyk Counterpoint, w czerwcu Xiaomi zostało największym graczem na rynku smartfonów. Duża popularność rodzi większe zapotrzebowanie na produkty danej marki. Xiaomi nie sprostało oczekiwaniom klientów z Indonezji i przedwcześnie zakończyło produkcję popularnego modelu Redmi Note 10.

Xiaomi poinformowało na indonezyjskim profilu firmy na Instagramie, że produkcja Redmi Note 10 została wstrzymana i więcej egzemplarzy nie pojawi się już w sklepach w tym kraj. Producent jednocześnie zachęca do zwrócenia uwagi na inne modele z tej serii. Należą do niej Redmi Note 10s, Redmi Note 10 Pro oraz Redmi note 10 5G.

Reklama

“Dziękujemy fanom Xiaomi! Redmi Note 10 doszedł już do końca cyklu i nie będzie już produkowany dla Indonezji". - czytamy w poście Xiaomi na Instagramie.

Pozostaje pytanie, dlaczego Xiaomi postanowiło wstrzymać produkcję bardzo dobrze sprzedającego się modelu? W dodatku Redmi Note 10 miał swoją premierę 4 marca tego roku, czyli stosunkowo niedawno. Z odpowiedzią na to pytanie przychodzi lokalny oddział CNBC. Według informacji pozyskanych przez redakcję, najbardziej prawdopodobnym powodem zakończenia produkcji modelu jest problem z dostępnością czipów. Redmi Note 10 działa na procesorze Qualcomm Snapdragon 678.

---------------------------------------------

Xiaomi - więcej informacji

Xiaomi szykuje dla nas wielkie zmiany w ładowaniu telefonów

Xiaomi Mi Mix 4 został całkowicie rozebrany na filmiku wideo

Xiaomi odda pieniądze każdemu, kto kupił ten model

Xiaomi Mi Pad 5 - nowy tablet giganta


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xiaomi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy