Xiaomi zaprezentowało technologię ładowania 200W

Xiaomi oficjalnie zaprezentowało swoją nową technologię szybkiego ładowania. Do uzupełnienia energii akumulatora ładowarka wykorzystuje moc 200W. Nie jest to jednak zbyt dobre rozwiązanie dla baterii.

Xiaomi oficjalnie wprowadziło technologię HyperCharge, która wykorzystuje moc 200W do ładowania urządzenia mobilnego. Pełne naładowanie smartfona, który posiada akumulator o pojemności 4000 mAh, będzie zajmowało około 480 sekund. W ciągu trzech minut bateria zostanie naładowana od 0 do około 50%. W przypadku ładowania bezprzewodowego, technologia Xiaomi uzupełni energię do 100% pojemności w 15 minut.

Xiaomi do zaprezentowania możliwości swojej technologii stworzyło specjalną modyfikację smartfona Mi 11 - jego komercyjna wersja póki co nie istnieje.

Reklama

HyperCharge ma jednak pewne wady: największą z nich jest zwiększenie temperatury urządzenia podczas ładowania. Przy pełnym cyklu ładowania oraz rozładowania swojego urządzenia, wykorzystując technologię HyperCharge, użytkownik może liczyć na około 2 lata żywotności baterii. Po dłuższym czasie akumulator zostanie zdegradowany i nie będzie nadawał się do użytkowania.

HyperCharge obniża pojemność baterii do 80% jej pierwotnej wartości po 800 ładowaniach. To lepiej niż standardowa obniżka już po 500 cyklach.

Sprawdź najnowsze promocje i korzystaj z listy zakupowej ding.pl  

 INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xiaomi | szybkie ładowanie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama