Xperia SP i L - nowe smartfony Sony

Sony Mobile Communications przedstawił dziś dwa nowe modele smartfonów z rodziny Xperia, które dołączają do linii z 2013 r. – są to: Xperia SP i Xperia L.

- Xperia SP i Xperia L idealnie odpowiadają na potrzeby tych użytkowników, którzy poszukują stylowych, wiodących w swojej klasie smartfonów ze wszystkimi najnowszymi funkcjami. Obydwa nasze nowe modele korzystają ze sprawdzonych innowacji Sony oraz z doświadczenia technicznego firmy, zarówno jeżeli chodzi o doskonałe wizualne walory rozrywkowe w jakości HD i standard przesyłu danych 4G LTE, którymi odznacza się Xperia SP, jak i o wspaniałe możliwości fotograficzne, a zwłaszcza możliwość uchwycenia każdego momentu z perfekcyjną dbałością o szczegóły, którą oferuje bardziej przystępny cenowo smartfon Xperia L - powiedział Calum MacDougall, dyrektor Xperia Marketing w Sony Mobile Communications.

Reklama

Xperia SP

Smartfon Xperia SP został wyposażony w wyświetlacz HD Reality Display o przekątnej 4,6 cala. Najnowsza technologia Mobile BRAVIA Engine 2 dostarcza jeszcze lepszych wrażeń wizualnych, poprzez analizę rodzaju treści multimedialnych i automatyczne dostosowanie obrazu do uzyskanych danych. Mechanizm koryguje obraz dodając, obok wzmocnienia ostrości, nową optymalizację kontrastu w czasie rzeczywistym, a także zarządza kolorami i redukuje szumy.

Urządzenie ma precyzyjnie uformowaną aluminiową ramę, co sprawia, że telefon wygląda smukło i solidnie zarazem, a obudowa płynnie łączy się z resztą telefonu. Dodatkiem wzornictwa jest zmieniający kolor "element przeźroczysty". Można ustawić iluminacje rozświetlające ten element według własnego gustu. Będą powiadamiały one o nadchodzących rozmowach i wiadomościach tekstowych. Można również tak ustawić iluminacje, że będą pulsowały w rytm ulubionej muzyki.

Sony Xperia SP - specyfikacja

System operacyjny Android 4.1
Procesor dwurdzeniowy Qualcomm MSM8960Pro 1,7 GHz
RAM 1 GB
Ekran   TFT 4,6 cala o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli
Kamera 8 Mpix
Transmisja danychLTE, HSPA, WiFi, NFC, Bluetooth
Pamięć Wbudowane 8 GB; slot na karty microSD
Wymiary 130.6 x 67.1 x 9.98 mm
Bateria 2370 mAh
Cena Około 1550

Xperia L

Stylowy i funkcjonalny smartfon Xperia L ma aparat fotograficzny o rozdzielczości 8 megapikseli, z technologią Sony  Exmor RS for mobile, zapewniającą żywe kolory i wyrazistość zdjęć. Technologia HDR (High Dynamic Range) sprawi, że zarówno zdjęcia, jak i nagrywane filmy będą bardzo wyraźne, nawet jeżeli wykonane zostaną nocą lub pod silne światło. Ponadto smartfon ma  przycisk aparatu fotograficznego, po którego naciśnięciu przechodzi ze stanu spoczynku do zrobienia zdjęcia w niewiele ponad sekundę, nawet wtedy, gdy ekran był wcześniej zablokowany.

Sony Xperia L - specyfikacja

System operacyjny  Android 4.1
Procesor  Dwurdzeniowy Qualcomm MSM8230 1 GHz
RAM  1 GB
Ekran  TFT 4,3 cala o rozdzielczości 854 x 480 pikseli
Kamera  8 Mpix
Transmisja danych  HSPA, WiFi, NFC, Bluetooth                                
Pamięć  8 GB
Wymiary  128.7 x 65 x 9.7 mm
Bateria  1750 mAh
Cena  -

Funkcje rozrywkowe

Zarówno w Xperia SP, jak i w Xperia L znajdują się aplikacje multimedialne Sony, które oferują spójne wrażenia rozrywkowe w całej serii smartfonów. Aplikacje WALKMAN, Album oraz Filmy zapewniają treści multimedialne online i offline, poprzez pojedynczy punkt dostępu, stwarzając nowe sposoby dzielenia się nimi z przyjaciółmi.

Aplikacja WALKMAN zapewnia dostęp do wszystkich utworów, które użytkownik ma zapisane w swoim telefonie oraz do biblioteki Music Unlimited z ponad 18 milionami utworów, jak również umożliwia integrację z portalem społecznościowym Facebook. Aplikacja Filmy zapewnia użytkownikom dostęp do ponad 100.000 filmów i seriali telewizyjnych poprzez Video Unlimited, a aplikacja Album umożliwia łatwy dostęp do zdjęć przyjaciół z Facebooka, jak również posiada opcję przeglądania zdjęć według lokalizacji.

Funkcje One-touch

Obydwa modele wyposażone są również w funkcje One-touch, opracowane przez Sony, które pozwolą łatwo i błyskawicznie, czyli za jednym dotknięciem, przekierować muzykę oraz zdjęcia na szerokie spektrum urządzeń, takich jak przenośny głośnik Sony SRS-BTV5 oraz telewizory z najnowszej linii BRAVIA, wyposażone w technologię NFC. Dzielenie się takimi treściami multimedialnymi jest teraz łatwe, bo nie wymaga kabli, przewodów czy żmudnego wprowadzania ustawień do urządzeń.

Dostępność

Smartfony Xperia SP oraz Xperia L, opracowane przez Sony Mobile, będą dostępne na całym świecie od drugiego kwartału 2013r.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony Xperia | smartfony | Android | Qualcomm Snapdragon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama