Xperia Z kolejnym smartfonem w specjalnej edycji Google?

Kilka tygodni temu Google zapowiedział rynkową premierę specjalnych wersji smartfonów HTC One i Galaxy S4 - wyposażonych w czystego Androida z gwarancją szybkich aktualizacji do najnowszych wersji systemu. Wielu uznało to za znak zmian w polityce Google, gdyż jak dotąd podobnymi przywilejami cieszyły się wyłącznie urządzenia serii Nexus.

W sieci pojawiły się ostatnio pogłoski, że do wspomnianych modeli dołączy Sony Xperia Z, która na rynku dostępna jest już od jakiegoś czasu. Przypomnijmy, że Japończycy rozpoczęli już prace nad AOSP dla Z, jednak pełne wsparcie od Google byłoby zdecydowanie czymś więcej, gwarantując w pełni stabilne działanie czystego Androida oraz szybkie i częste aktualizacje.

Jeżeli te rewelacje okażą się prawdą, to sytuacja zrobi się bardzo ciekawa i większość z liczących się producentów będzie miało w swej ofercie sprzęt wspierany przez Google. Interesujące będzie to, czy takie urządzenia będą cieszyć się zainteresowaniem konsumentów i czy tegoroczne eksperymenty z wypuszczaniem smartfonów w wersjach z czystym Androidem w przyszłości staną się standardem.

Reklama

Piotr Andrzejewski

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: Sony Xperia | Smartfon | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy