Zamiast obniżek - będzie drożej?

Komisja Europejska szumnie ogłosiła, że przed wakacjami wprowadza niższe stawki na połączenia roamingowe, ale dla polskich użytkowników komórek wprowadzenie nowych stawek może niewiele zmienić w cennikach.

Od lipca 2009 roku będą obowiązywały nowe stawki za połączenia roamingowe w krajach Unii Europejskiej. Stawki te wyrażone w euro są niższe od poprzednich, ale w przeliczeniu na złotówki zmiany oznaczają podwyżki. "Gazeta Prawna" podała, że w przeliczeniu na złotówkę maksymalne stawki wzrosną: z 1,81 zł do 2,34 zł w przypadku połączeń wychodzących oraz z 0,86 zł do 1,03 zł w przypadku połączeń odebranych. Koszt wiadomości SMS nie może być wyższy niż 0,58 zł.

Nie wiadomo czy wraz ze zmianami operatorzy zdecydują się podnieść dotychczasowe stawki. Przypuszczalnie ceny połączeń wychodzących zostaną na dotychczasowym poziomie. Na razie o nowym cenniku poinformował Play, który utrzymał ceny za połączenia wychodzące na takim samym poziomie jak rok temu. Większych zmian można spodziewać się w cenach SMS-ów. Play i Era już poinformowały o tym, że SMS w roamignu będzie kosztował 0,57 zł.

Reklama

Opłaty za połączenia głosowe wykonywane rozliczane będą za pierwsze 30 sekund, a następnie co 1 sekundę - taki wymóg wprowadziła Komisja Europejska. Opłaty za połączenia odbierane rozliczane powinny być co 1 sekundę.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: Komisja Europejska | stawki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy