Zopo ZP980+ z 8 rdzeniami MediaTeka trafia do Polski

Długo nie trzeba było czekać na pojawienie się na naszym rynku pierwszego smartfonu z naprawdę ośmiordzeniowym układem. W Polsce debiutuje bowiem Zopo ZP980+ oparty na chipsecie MediaTek MT6592.

ZP980+ to kolejny już model chińskiego Zopo, który trafia na nasz rynek. Nowa propozycja jest bardziej kusząca od poprzednich. To zasługa głównie najnowszego układu firmy MediaTek.

Sercem urządzenia jest chipset MT6592, nazywany przez producenta "pierwszym naprawdę ośmiordzeniowym układem mobilnym". Opiera się on na rdzeniach Cortex-A7 o taktowaniu 1,7 GHz, a za obsługę grafiki odpowiada Mali-450 MP4. Oczywiście nie wszystkie aplikacje wymagają tylu rdzeni, ale MediaTek przekonuje, że potencjał układu będzie można wykorzystać w grach czy podczas używania przeglądarki internetowej (każda strona WWW obsługiwana przez osobny rdzeń). Nieźle zapowiada się również ogólna wydajność układu, chociaż nie jest to poziom topowych jednostek Qualcomma.

Reklama

ZP980+ ma 5-calowy ekran LTPS, który jest bardziej energooszczędny niż typowe panele TFT. Pracuje on oczywiście w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), a więc zagęszczenie pikseli wynosi 441 PPI. Zopo chwali się też technologią One Glass Solution (OGS; wyświetlacz in-cell), która jest coraz częściej wykorzystywana przez mniejszych producentów. Jest również warstwa szkła Gorilla Glass.

Smartfon otrzymał 14-megapikselowy aparat z matrycą Sony, a przednia kamerka ma pokaźny sensor 5 Mpix. Na pokładzie znajdują się również: 16 GB pamięci, slot kart microSD, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, 3G z HSDPA (do 21 Mb/s) czy złącza microUSB z OTG (On the Go). Oparty na Androidzie 4.2.2 Jelly Bean telefon obsługuje dwie karty SIM.

Niestety, na polskim rynku jest dostępna wersja z 1 GB pamięci RAM. To mało, a smartfon ma być tańszą alternatywą dla topowych urządzeń znanych producentów. Kolejny minus to bateria o pojemności jedynie 2000 mAh. W perspektywie dłuższego korzystania ze smartfona z ekranem Full HD mogą to być poważne wady.

Zachęcająca jest natomiast cena urządzenia, które na polski rynek wprowadza firma ZOPOtel.pl. W ofercie przedsprzedażowej ZP980+ kosztuje 1099 zł, a realizacja zamówień ma ruszyć po 23 stycznia (pierwsi klienci otrzymają dodatkowo Flip Cover i drugą baterię). 

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama