Reklama

Czy z Netflixa można zrezygnować w każdej chwili? To zależy od subskrypcji

Szacuje się, że ponad 2 miliony Polaków subskrybuje Netflixa, co czyni go najpopularniejszym serwisem streamingowym w Polsce. Jeśli jesteś jedną z tych osób i chcesz wiedzieć, jak anulować swoje członkostwo, to dobrze trafiłeś. Sprawdź, jak zrezygnować z Netflixa i czy możesz to zrobić w każdej chwili.

Ile kosztuje Netflix i czy można z niego zrezygnować w dowolnym momencie?

Netflix posiada w swojej ofercie trzy subskrypcje. Różnią się one nie tylko ceną za plan, ale także jakością wideo (rozdzielczością) oraz liczbą osób, które mogą jednocześnie korzystać z usługi

Dostępne są pakiety:

  • podstawowy,
  • standard,
  • premium.

Plan podstawowy kosztuje 29 zł miesięcznie. W tym samym czasie z usługi można korzystać tylko na jednym sprzęcie, a rozdzielczość wideo to 480p. 

Reklama

Cena subskrypcji standard to 43 zł na miesiąc. Jednocześnie z Netflixa można korzystać na dwóch różnych urządzeniach, a dostępna rozdzielczość to 1080p. 

Za najwyższy pakiet — premium — trzeba zapłacić co miesiąc 60 zł. Możliwy jest dostęp naraz z 4 telewizorów, komputerów, telefonów lub tabletów, a rozdzielczość oferowana przez Netflix w tym pakiecie to 4K + HDR.

Korzystanie z Netflixa bezpośrednio przez serwis nie wiąże się z żadnymi umowami czasowymi. Z tego względu, jeśli chcesz zrezygnować, możesz to zrobić w każdej chwili

W przypadku wykupienia Netflixa u operatora telewizji najczęściej zgadzasz się na podpisanie umowy terminowej. W takiej sytuacji nie możesz zrezygnować przed upływem okresu oznaczonego w kontrakcie bez konieczności zapłaty kary umownej za wcześniejszą rezygnację ze świadczonych usług.

Czytaj również: Netflix z reklamami. Zapłacisz mało, nie dostaniesz zbyt wiele

Jak zrezygnować z subskrypcji Netflix i czy trzeba usunąć konto?

Procedura rezygnacji z subskrypcji Netflixa jest szybka i intuicyjna. Wystarczy wykonać siedem poniższych ruchów, które zajmują mniej niż minutę. Sprawdź, jak zrezygnować z subskrypcji Netflix krok po kroku:

  1. Wejdź na stronę Netflix
  2. Zaloguj się na swoje konto
  3. Wybierz swój profil (nie zrezygnujesz z Netflixa poprzez profil Dzieci)
  4. Najedź na ikonę z awatarem w prawym górnym rogu
  5. Z rozwijanego menu wybierz Konto
  6. Kliknij Anuluj członkostwo
  7. Wybierz Potwierdź anulowanie

Na ostatnim etapie uzyskasz informację do kiedy Twoje konto jest aktywne i możesz z niego korzystać. Po upływie tego czasu dostęp do Netflixa nie będzie już możliwy.

Jak wrócić do Netflixa?

Jeśli chcesz ponownie mieć dostęp do Netflixa, możesz to zrobić w każdej chwili. Dostępne są dwie metody w zależności od statusu twojego konta. Jeśli twoje konto Netflix jest nieaktywne, musisz od nowa wykupić subskrypcję. Taki status konta widnieje, gdy upłynął okres rozliczeniowy po wcześniejszej rezygnacji z Netflixa. W takim przypadku informacja o odnowieniu subskrypcji pojawi się automatycznie i wystarczy ją wybrać. Data wykonania tej operacji będzie również datą rozpoczęcia okresu rozliczeniowego.

Gdy konto na Netflixie ma oznaczony status jako aktywny, wystarczy kliknąć Odnów członkostwo w zakładce Konto. Taka sytuacja występuje, gdy wcześniej zrezygnowaliśmy z Netflixa, ale nie upłynął jeszcze okres dostępu do konta. Odnawiając subskrypcję w ten sposób, okres rozliczeniowy będzie liczony tak, jak poprzednio i jego data się nie zmieni.

Zobacz także:

Netflix i autoplay zwiastunów. Jak to wyłączyć w aplikacji w telewizorze?

Netflix bierze na celownik telewizory. Tak chce walczyć z dzieleniem konta

Jak wylogować się z Netflixa na telewizorze? Netflix sprytnie to ukrył

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy