Netflix: cena 2023. Ile kosztuje Netflix na miesiąc i rok?

Duże zmiany w Netflix. Nie tylko w cenach abonamentu. Serwis kontynuuje walkę ze współdzieleniem konta i ta "usługa" pod koniec maja dotarła do Polski. Wkrótce do naszego kraju może też dotrzeć tańszy pakiet z reklamami. Ile obecnie kosztuje Netflix w Polsce i jakie są pakiety, z których możecie korzystać?

Ile kosztuje Netflix w 2023 roku? Cena na miesiąc

W Netflixie są dostępne trzy plany cenowe. To, ile kosztuje miesięczny abonament, zależy od oferty, którą wybierze użytkownik.

Reklama

  • Netflix w podstawowym pakiecie kosztuje 29 zł na miesiąc. Ten rodzaj subskrypcji oferuje dostęp do wszystkich filmów i seriali w bibliotece. W tej cenie dostępne treści są w jakości HD (720p) i można je oglądać tylko i wyłącznie na jednym ekranie. Można też podzielić się kontem z jedną osobą. 

  • Netflix standard to kolejny plan w serwisie. Jego cena to 43 zł na miesiąc. W tej ofercie Netflix oferuje dostęp do wszystkich filmów i seriali w bibliotece. Różnica polega na tym, że plan ten umożliwia oglądanie produkcji na dwóch urządzeniach jednocześnie w jakości Full HD (1080p). Można też podzielić się kontem z jedną osobą. 

  • Netflix premium to najdroższa wersja. Kosztuje 60 zł na miesiąc. Użytkownicy, którzy się na niego decydują, mogą oglądać seriale i filmy w jakości 4K Ultra HD. Dodatkowo z najdroższego pakietu Netflixa można korzystać jednocześnie na czterech urządzeniach. To pakiet, z którego współdzieleniem Netflix walczy. Pod koniec maja dowiedzieliśmy się, że dodatkowy ekran oznaczać będzie wydatek 9,99 zł. Pakiet premium przewiduje opcję dodania maksymalnie dwóch użytkowników ekstra.  

Netflix: cena 2023 i pakiety

Plan NetflixCena i funkcje
Podstawowy29 zł
Jakość HD (720p)
Oglądanie na jednym ekranie
Pobieranie na 1 urządzenie
Standard43 zł
Jakość Full HD (1080p)
Oglądanie na dwóch ekranach jednocześnie
Pobieranie na 2 urządzenia
Opcja dodania 1 użytkownika, z którym nie mieszkasz
Premium60 zł
Jakość Ultra HD (4K)
Oglądanie na czterech ekranach jednocześnie
Pobieranie na 6 urządzeń
Opcja dodania 2 użytkowników, z którymi nie mieszkasz
Dźwięk 3D Netflix

Ile kosztuje Netflix w 2023? Cena na rok

Ile kosztuje Netflix na rok? Wszystko zależy od tego, na jaki pakiet się decydujemy. Ważną informacją jest fakt, że Netflix nie oferuje zniżek dla osób, które za oglądanie filmów i seriali chcą zapłacić z góry za rok. 

Cena Netflixa na rok 2023 to zatem suma miesięcznych pakietów: 348 zł w planie podstawowym, 516 zł w planie standard i 720 zł w planie premum. 

Jaki będzie abonament Netflixa w 2023 roku?

Na ten moment wiadomo, że ceny trzech dostępnych pakietów oferowanych przez Netflix nie zmieniają się. 

W lutym Netflix zapowiedział obniżkę cen dla klientów w 30 krajach - w Europie dotyczy to na przykład Chorwacji czy Bułgarii. Obniżki cen wahają się od 20 do 60 procent i zależą nie tylko od kraju, ale także pakietu. Niższe ceny Netflixa zostały wprowadzone na mniej zamożnych rynkach tam, gdzie platforma ma mniejszą liczbę odbiorców, którą chce zwiększyć. 

Polacy mają płacić bez zmian, ale wiele wskazuje jednak na to, że w 2023 roku pojawi się u nas tańszy pakiet Netflix z reklamami. Na razie nowa opcja dostępna jest w Stanach Zjednoczonych, Australii, Brazylii, Francji, Japonii, Korei Południowej, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech oraz Hiszpanii. Wcześniej wersję próbną testowano w Kanadzie i Meksyku.

Jak będzie wyglądać pakiet Netflix z reklamami? W ciągu godzinnego seansu ma pojawiać się od czterech do pięciu minut reklam, przed i w trakcie programu, a każda z nich może trwać od 15 do 30 sekund. Abonenci korzystający z oferty nie będą mogli pobierać seriali i filmów, a niektóre tytuły nie będą dostępne już na starcie ze względu na ograniczenia licencyjne. Z kolei jakość odtwarzanego wideo to 720p.

Dużym plusem jest z pewnością cena nowego pakietu Netflixa, gdyż jest ona ponad dwa razy niższa niż pełna wersja premium pozbawiona reklam. Dla przykładu, mieszkańcy USA płacą za pakiet 6,99 dol. miesięcznie (niecałe 33 zł), Niemiec - 4,99 euro (23,50 zł), a Wielkiej Brytanii - 4,99 funta (27 zł). Na razie nie wiadomo, jaka będzie cena Netflixa z reklamami w Polsce, ale prawdopodobnie bliższa średniej europejskiej.

Jak wykupić Netflix w Polsce i ile kosztuje abonament?

Istnieją trzy proste sposoby, aby zapłacić miesięczny abonament za subskrypcję Netflixa. Można to zrobić za pomocą:

  • karty kredytowej lub debetowej - po wprowadzeniu danych karty na platformie, opłata będzie pobierana automatycznie na początku każdego okresu rozliczeniowego aż do momentu rezygnacji z subskrypcji;
  • PayPal, ITunes lub za pośrednictwem partnerów, m.in. Orange, Play, T-Mobile czy Canal+;
  • kart podarunkowych Netflix - można je zakupić w sklepie internetowym lub stacjonarnym. Na karcie znajduje się kod, który należy wpisać na stronie Netflixa. To dobry pomysł na prezent urodzinowy i nie tylko.To jednak nie koniec. Opłacanie Netflixa, nierzadko z niższym abonamentem, oferują dostawcy telewizji (Vectra, Orange, Canal+) czy operatorzy komórkowi.  

Co ze współdzieleniem konta Netflix w 2023 roku?

Netflix od wielu lat mierzy się z problemem współdzielenia kont. Często zdarza się, że jednej subskrypcji premium korzysta większa ilość użytkowników. Zwalczanie udostępniania konta osobom spoza gospodarstwa domowego to dla Netflixa jedno z głównych zadań w 2023 roku.

Ta zmiana właśnie dotarła do Polski. Dodatkowa opłata dotyczy kont, z których logowanie odbywa poza tą wskazaną jako adres główny

Czytaj także | Netflix skasuje 9,99 zł za dzielenie konta w Polsce

W planie podstawowym i standardowym można dodać jeden dom, a w opcji premium dwa gospodarstwa ekstra.

Co jest w abonamencie Netflixa?

Netflix jest największym serwisem streamingowym na świecie z 223 milionami użytkowników. 

Biblioteka filmów i seriali Netflixa zawiera mnóstwo oryginalnych pozycji i licencjonowanych hitów. Użytkownicy tej platformy streamingowej mają w czym wybierać. Najpopularniejsze produkcje Netflixa to m.in.:

Zobacz też:

3300 zł rocznie. Tyle wydasz na wszystkie serwisy streamingowe. Czy warto?

Disney Plus i dzielenie konta. Czy rodzinie i znajomym można dać hasło?

Netflix blokuje dzielenie konta. A jak to wygląda u innych?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Netflix | ceny netflix | Netflix filmy | Netflix seriale | netflix abonament

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama