Netflix wyłącza popularną usługę. To na niej się wybił

Netflix to dziś popularny serwis streamingowy. Mało kto pamięta, że w USA zaczynał swoją działalność od wysyłkowej wypożyczalni filmów na płytach DVD i ta usługa wciąż działała. Właśnie teraz ją zamyka.

Czy ktoś jeszcze pamięta, że na początku swojej działalności Netflix zajmował się wysyłkowym wypożyczaniem płyt DVD? Wypożyczane przez klientów filmy były im dostarczane w charakterystycznych czerwonych kopertach. 

Subskrypcja umożliwiająca wypożyczanie maksymalnie jednej płyty naraz wiązała się z kosztem 10 dolarów miesięcznie.

Właśnie dzisiaj, 29 września, usługa wypożyczania płyt DVD zostanie zakończona. Ma to związek między innymi z bardzo niskimi przychodami z tej działalności, które wynoszą mniej więcej pół procenta całościowych przychodów Netflixa. Dodatkowo rynek płyt DVD maleje, a filmy i seriale na dobre zadomowiły się w sieci i w serwisach streamingowych (Netflix też jest pionierem takiej działalności, którą uruchomił w 2007 roku).

Reklama

Darmowe filmy od Netflixa? Klienci nie pozostaną z niczym

Okazuje się, że zamknięcie wysyłkowej wypożyczalni Netflixa może sprawić, że niektórzy klienci wzbogacą się o kilka dodatkowych filmów.

Netflix nie oczekuje zwrotu wypożyczonych płyt DVD. To najprostszy i najtańszy sposób na ich pozbycie się. Konieczność odsyłania DVD przez klientów wiązałaby się z koniecznością opłaty za przesyłkę.

Dodatkowo firma umożliwia wzięcie udziału w specjalnym rozdaniu. Po wyrażeniu odpowiedniej zgody, na klientów czeka 10 darmowych płyt z olbrzymiej kolekcji Netflixa. Być może jest to jeden z lepszych sposobów na to, by stać się posiadaczem niszowych produkcji, których nie da się obejrzeć nigdzie indziej.

Netflix wypożyczał płyty DVD od 1998 roku

Netflix powstał w sierpniu 1997 roku, a od 1998 roku oferował wysyłkowe wypożyczanie płyt DVD i Blu-Ray. Początkowo (do 2000 roku) oferował model wypożyczenia każdej płyty. Ten model został zastąpiony miesięczną subskrypcją. 

W 2007 roku, kiedy startowała usługa streamingowa, Netflix informował, że jego wypożyczalnia dostarczyła do klientów miliard płyt. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Netflix | SEO
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy