Człowiek, co siłą umysłu łyżki wygina
Fenomen zjawisk paranormalnych został już oswojony przez popkulkturę. Wpłynął na to zarówno wzrost informacji o tej dziedzinie, jak też osobiste sukcesy takich ikon paranormalności, jak Uri Geller.
Stara kobieta w długiej sukni
- Wiele osób na hasło "zjawiska paranormalne" wyobraża sobie starą kobietę w długiej sukni wpatrzoną w kryształową kulę i nie chce mieć z tym nic wspólnego - w wypowiedzi dla BBC stwierdził Simon Bacon, który sam też jest osobą uzdolnioną parapsychicznie, czyli medium.
Zjawiska, których nie da się wyjaśnić
Głównym zadaniem placówki ma być ustalenie, co kryje się za rozmaitymi zjawiskami paranormalnymi. Naukowcy chcą sprawdzić, co w relacjach osób, które doświadczyły czegoś niezwykłego, jest zwyczajnym zmyśleniem, objawem zaburzeń psychicznych lub przejawem jakichś znanych już zjawisk, a co rzeczywiście nie daje się racjonalnie wyjaśnić.
Można przypuszczać, że paryski instytut paranormaliów odkryje niejedną paranormalnie utalentowaną osobę, taką jak Uri Geller.
Wyginać łyżeczki siłą umysłu
W 1976 r. Geller zaprzestał estradowych popisów. Zajął się biznesem - w taki sposób wykorzystał swe paranormalne zdolności. Geller, stosując swój dar, zajął się poszukiwaniami złóż mineralnych i ropy naftowej, m.in. w Brazylii, Australii i na Wyspach Salomona. To zajęcie okazało się bardzo opłacalne - Geller stał się milionerem. Dziś logo Uri Gellera stanowi samochód marki cadillac, do którego karoserii przyspawano sztućce powyginane siłą umysłu Izraelczyka.
Od lat 90. XX w. Kiyota nie udziela się publicznie. Mówi się, że współpracuje z japońską armią i ośrodkami naukowymi.
Normalna nienormalność
Wiele wskazuje, że paranormalność, to dla wielu ludzi stan normalny.
Tadeusz Oszubski