Reklama

​Jarosław Juszkiewicz: Polski głos Google Maps żegna się z użytkownikami

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że jego głos słyszał każdy polski użytkownik smartfona. Jarosław Juszkiewicz przez ostatnie lata prowadził nas nawigacją Google do najdalszych zakątków Ziemi. Zobaczcie wzruszające pożegnanie lektora, którego na stałe zastąpiła już maszyna...

Film opublikowany w serwisie YouTube lotem błyskawicy obiegł polskie media społecznościowe oraz branżowe portale technologiczne. Nic dziwnego - głos Jarosława Juszkiewicza znają miliony Polaków korzystających codziennie z aplikacji Google Maps. 

"Stojąc kiedyś w hipermarkecie, powiedziałem słynne: "Kieruj się na południe". I połowa kolejki się obejrzała. Być może jest to moja rola życia, ale nie jestem do niej przyspawany, bo parę innych rzeczy udało mi się w życiu zrobić" - mówi lektor w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim. 

"Cieszę się także, że zostałem zastąpiony przez maszynę, a nie przez człowieka. To mnie dowartościowuje, jako lektora" - dodaje.

Teraz będziemy musieli przyzwyczaić się do nowego, syntetycznego głosu, który jest już niejako standardem w usługach dostarczanych przez technologicznego giganta z kalifornijskiego Mountain View. Nie oznacza to jednak całkowitego pożegnania z Juszkiewiczem. Dziennikarz Radia Katowice wciąż będzie ostrzegał kierowców korzystających z aplikacji Yanosik.

"Teraz, kiedy wam ten mechaniczny gość powie dokąd jechać, wykorzystajcie tę wiedzę, uśmiechnijcie się cudnie i wspomnijcie faceta, który mówił wam: Kieruj się na południe" - swoje edukacyjno-pożegnalne nagranie Juszkiewicz kończy swoim najbardziej "kultowym" tekstem. Nie oszukujcie się, że nie będzie go wam brakować!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy