Kac - jak go uniknąć i jak leczyć?

Tępy ból głowy czy suchość w ustach to poranna zmora każdego imprezowicza. Co zrobić, by uniknąć przykrych skutków przeholowania z alkoholem?

w
w123RF/PICSEL
Kac - jak go uniknąć i jak leczyć?
Kac - jak go uniknąć i jak leczyć?123RF/PICSEL

Kac, czyli syndrom dnia następnego, jest zatruciem organizmu alkoholem. Spowodowany przez nadmierne spożycie napojów wyskokowych objawia się złym samopoczuciem, osłabieniem, bezsennością, drżeniem rąk, uczuciem pragnienia, wrażliwością na światło oraz dźwięk, wymiotami, biegunką, bólem głowy, żołądka, stawów czy mięśni. U wielu osób pojawia się też wstręt przed zapachem lub widokiem alkoholu.

Najlepszym i najbardziej skutecznym środkiem na kaca jest abstynencja. Jednak nie zawsze chcemy z niej skorzystać, więc warto już w czasie imprezy pomyśleć, o tym jak uniknąć tych przykrych objawów.

Przede wszystkim nie wolno pić na pusty żołądek. Spożywanie tłustych potraw podczas imprezy, zmniejsza prawdopodobieństwo, że poranek "po" spędzimy w łóżku lecząc się z kaca.

Dobrze jest zainwestować w mięsne zakąski, marynowane grzybki, kwaśne przysmaki i coś na ciepło np. żurek

Należy unikać dodatków, takich jak chipsy i orzeszki, które podrażniają żołądek, a także napojów gazowanych, gdyż te przyśpieszają wchłanianie alkoholu. Co jeszcze należy zrobić, aby nie umierać następnego dnia?

Kac - jak go uniknąć i jak leczyć?INTERIA.PL/materiały prasowe
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas