Kondom na komórkę

Hindusów jest ponad miliard, więc pewnie znajdzie się paru, którzy zdecydują się na ten oryginalny krok...

W ojczyźnie Gandhiego wypuszczono na rynek dzwonek na telefon, który wyśpiewuje frazę "Kondom, kondom, kondom!". Wszystko po to, by promować bezpieczny seks i zapobiegać rozprzestrzeniającej się epidemii HIV/AIDS.

Organizatorzy kampanii, sponsorowanej przez organizację dobroczynną założyciela firmy Microsoft Billa Gatesa i jego żony Melindy, mają nadzieję, że młodych Hindusów ogarnie dziki szał na punkcie nowego dzwonka. - Posiadanie oryginalnego dzwonka na komórkę stało się bardzo popularne a nasz dzwonek, który jest połączeniem praktycznego przesłania z zabawnym podejściem do tematu, na pewno znajdzie swoich amatorów - mówi Radharani Mitra, dyr. kreatywny w BBC World Service Trust. - Idea nam przyświecająca to przełamywanie obyczajów i tabu związanych z używaniem prezerwatywy - dodaje.

Reklama

W Indiach około 2,5 mln ludzi jest nosicielami wirusa HIV. Indie są też najszybciej rozwijającym się rynkiem telefonów komórkowych. Jest tam obecnie 270 mln użytkowników komórek. To o 57 proc. więcej niż w roku ubiegłym.

Dzwonek mogą ściągać nie tylko Hindusi ze strony condomcondom.org.

opr. ML

INTERIA.PL/AFP
Dowiedz się więcej na temat: dzwonek | prezerwatywa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy