Korzystałeś z usług tej pani? To masz problem...

Władze Aten opublikowały zdjęcia prostytutek zakażonych wirusem HIV, powodującym AIDS. Do placówek służby zdrowia zgłaszają się pierwsi przestraszeni klienci tych pań.

Zatrzymano i skontrolowano około 100 kobiet, parających się nielegalnie prostytucją. Jedenaście z nich okazało się zarażonych HIV. Prokuratura wydała polecenie opublikowania w internecie ich fotografii. Kobiety te przyznały się to uprawiania seksu bez zabezpieczeń z dziesiątkami mężczyzn.

Setki mężczyzn, także nieletnich

Policja wzywa klientów tych prostytutek, by natychmiast nawiązali kontakt ze służbą zdrowia. Na badania, mające wykluczyć lub potwierdzić zakażenie wirusem HIV, zgłosiły się już setki mężczyzn, także nieletnich. Dotychczas trzech okazało się zakażonych.

Prokuratura zapowiada postawienia prostytutkom zarzutu spowodowania uszczerbku na zdrowiu.

Reklama

Opublikować zdjęcia klientów!

Minister zdrowia Grecji Andreas Lowerdos podkreślił w wypowiedzi dla radia, że nieodpowiedzialnie zachowywały się nie tylko prostytutki, lecz także ich klienci.

- Właściwie także ich zdjęcia powinno się opublikować, żeby pokazać, co za idioci w tym kraju uprawiają seks bez zabezpieczeń - powiedział.

Prostytucja jest w Grecji legalna i regulowana. Domy publiczne muszą posiadać stosowne zezwolenia, a prostytutki są rejestrowane i muszą co dwa tygodnie przechodzić badania lekarskie. Policja szacuje jednak, że w Atenach działa także około 3 tys. niezarejestrowanych, a więc pracujących nielegalnie prostytutek.

Oto, udostępnione przez ateńską policję, zdjęcia prostytutek zakażonych wirusem HIV:

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: prostytucja | HIV | Grecja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy