Lotnisko w Singapurze najlepsze na świecie. To atrakcja sama w sobie

Jakie jest najlepsze lotnisko na świecie? Pasażerowie w rankingu Skytrax zdecydowali, że na ten tytuł zasługuje port lotniczy Singapur-Changi w Azji.

Singapur-Changi to najlepszy port lotniczy na świecie według Skytrax

Ranking najlepszych portów lotniczych stworzony przez Skytrax na podstawie badań opinii pasażerów po raz kolejny wskazuje najlepsze lotniska na całym świecie. Wybór padł na lotnisko Singapur-Changi - co ciekawe, ten port lotniczy już po raz 12. ma okazję świętować przyznanie tego prestiżowego tytułu. Za co pasażerowie cenią sobie to miejsce najbardziej?

Zbudowane w 1981 roku singapurskie lotnisko posiada cztery terminale i jest jednym z najważniejszych portów lotniczych w południowo-wschodniej Azji. W 2022 roku obsłużyło ponad 32 miliony pasażerów z całego świata. Podróżni zwracali uwagę nie tylko na dobrą organizację pracy i wysoką jakość personelu, lecz również na szereg udogodnień. Na lotnisku w Singapurze znaleźć można szereg świetnych restauracji, sklepów i atrakcji turystycznych.

Reklama

W przerwie między czekaniem na samolot a posiłkiem w restauracji można korzystać z długich zjeżdżalni czy spacerować po wysoko umocowanych siatkach górujących nad sklepami i strefą wolnocłową. Samo lotnisko wygląda wyjątkowo, ciesząc oko architekturą i zielenią. Trzeba przyznać, że podczas wyprawy do Singapuru port lotniczy jest jedną z głównych atrakcji - mimo że samo państwo-miasto i tak prezentuje się znakomicie.

Najlepsze lotniska na świecie 2023. Top 10

Trzeba przyznać, że grono wyróżnionych było na tyle prestiżowe, że sukces singapurskiego lotniska jest zdecydowanie godny podziwu. Na drugim miejscu w rankingu uplasowało się lotnisko Hamad w stolicy Kataru, mieście Doha, a podium zamknęło lotnisko Tokio Haneda. Tak prezentuje się czołowa dziesiątka najlepszych lotnisk świata według Skytrax:

 1. Singapur-Changi (Singapur)
 2. Hamad w Doha (Katar)
 3. Tokio Haneda (Japonia)
 4. Seul-Inczon (Korea Południowa)
 5. Paryż-Roissy-Charles de Gaulle (Francja)
 6. Stambuł (Turcja)
 7. Monachium (Niemcy)
 8. Zurych-Kloten (Szwajcaria)
 9. Narita (Japonia)
 10. Madryt-Barajas (Hiszpania)

Jak widać, czołowe miejsca przypadły lotniskom azjatyckim, a najlepiej spośród europejskich portów lotniczych zaprezentowało się główne lotnisko z francuskiej stolicy. Brak w dziesiątce przedstawicieli innych kontynentów, na przykład z Ameryki Północnej.

Przyznawanie nagród nie obyło się bez kilku dodatkowych kategorii. Wśród nich zostały nadane następujące wyróżnienia:

 • Najlepsza obsługa - Seul-Inczon
 • Najczystsze lotnisko na świecie - Tokio-Haneda
 • Najlepsze lotnisko pod względem liczby PAX - Istambuł
 • Największa poprawa - Shenzhen
 • Najlepsze lotnisko regionalne - Centrair Nagoya
 • Najlepsza ochrona na lotnisku - Zurych-Kloten

Ciekawe, czy kiedyś doczekamy się przedstawiciela polskich lotnisk w takich prestiżowych rankingach. Może Centralny Port Komunikacyjny będzie odpowiednim kandydatem gdy już powstanie?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: lotniska | porty lotnicze | Singapur | ranking
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy