Maltańczycy najbardziej leniwi na świecie

Ostatnie badania wykazały, że mieszkańcy Malty najrzadziej ze wszystkich mieszkańców krajów europejskich uprawiają rekreacyjny sport. Na niechlubnej liście dwudziestu najbardziej leniwych państw Polski nie ma.

Badania zostały przeprowadzone przez Uniwersytet w Tennessee przez Gregoryego W. Heathera, który od dawna bada aktywność ludzi na całym świecie. Okazało się, że mężczyźni nadal chętniej uprawiają sport aniżeli kobiety. Najrzadziej jednak poruszać się chodzą ludzie mieszkający na Malcie.


Na tej małej wysepce aż 71,9 procent ludności nie rusza się, a woli spędzać czas leżąc na plaży. Na drugim miejsca znaleźli się Serbowie - 68,3 procent. U nich nawet jest przekonanie, że sport nie jest synonimem zdrowia, dlatego rezygnują z jego regularnego uprawiania.

Reklama


Tuż za nimi uplasowali się... Brytyjczycy. Może zmieni się to teraz, po igrzyksach olimpijskich, których Londyn był organizatorem. Na czwartym miejscu znaleźli się Turcy. Tam 49,5 procent mężczyzn i 62,5 proc. kobiet nie rusza się dla swojego zdrowia. Piątkę zamykają Cypryjczycy.


W dziesiątce znaleźli się jeszcze Włosi, Irlandczycy, Portugalczycy, Hiszpanie i Szwedzi.


Nie od dziś wiadomo, że mieszkańcy krajów południowych nie przywiązują większej roli do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Słynne sjesty obrosły już legendą, a odkładanie wszystkich działań na później jest na południu Europy normą.

Dziwić może jedynie, że na liście znaleźli się Brytyjczycy, Irlandczycy i Szwedzi. Czyżby była to wina industrializacji i rozwoju cywilizacyjnego?

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Malta | plaża
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy