Mumio to prawdziwi artyści

Mumio to wcielenie scenicznego szaleństwa. Są niezwykle konsekwentni w realizowaniu radykalnego i inteligentnego humoru.

Nic dziwnego, że grupa, wkrótce po ogólnopolskim debiucie w 1998 roku, została obwołana absolutnym objawieniem i jednym z największych odkryć sceny i estrady. Ten status utrzymuje do dzisiaj.

Mumio, wykorzystując formę kabaretową, bez skrępowania poza nią wykracza - sięgając do tradycji teatru alternatywnego, z którego się wywodzi. To prawdziwi artyści obdarzeni genialnym poczuciem humoru.

Są laureatami wielu konkursów, m.in.:

-XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Kabaretów PAKA '98 w Krakowie (Grand Prix oraz Nagrody: Publiczności, Dziennikarzy, Zygmunta Koniecznego i Marka Piwowskiego),

Mumio radzi - dowiedź się, jak chodzić z dziewczyną:

Reklama

-XX Przeglądu Piosenki Aktorskiej (II nagroda w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki oraz nagroda Związku Artystów Scen Polskich) oraz,

-przyznanej przez ZASP za całokształt działalności, teatralnej Nagrody im. Leona Schillera,

- Wiktory 2006 - Telewizyjne Odkrycie Roku i Artysta Estrady .

Wszechstronność

Nie ograniczają się tylko do działań teatralnych - w 2008 roku ukazała się książka Dariusza Basińskiego "Motor kupił Duszan". Jacek Borusiński natomiast zagrał jedną z głównych ról w filmie "To nie tak jak myślisz" Sławomira Kryńskiego. Obydwaj wystąpili w reżyserowanym przez Jacka filmie "Hiway"oraz w kilkunastu innych filmach i etiudach. Jacek grał również m.in. w spektaklu "C-AKTIV" wrocławskiego Teatru Capitol.

Zobacz skecz pt. "Moje kakao":

Dodatkowej popularności przysporzyły im, obsypane branżowymi laurami, błyskotliwe reklamy jednej sieci telefonów komórkowych. Absurdalne dialogi weszły do powszechnej świadomości telewidzów i rozbudziły apetyty wielu na dokonania sceniczne Mumio.

Można się popłakać

"Mumio - zachwyciło mnie całkowitą oryginalnością. W ich spektaklu nie ma nic powtórzonego po kimkolwiek, nawet po jakichś dobrych wzorach. Tam wszystko jest nowe, "odsiebne", że tak powiem,i znakomite. Chwilami wręcz płakałem ze śmiechu" - mówił nieżyjący już dziś Jeremi Przybora z Kabaretu Starszych Panów.

Zobacz skecz pt. "Kawunia":

"Patrzę na nich z zazdrością i zachwytem" - wyznaje Stanisław Tym.

"Mumio- każde ich pojawienie się w telewizji powoduje, że autentycznie wybucham śmiechem .Wynika to z charakteru ich dowcipów. Są surrealistyczne,irracjonalne - bazują na pomysłach , których nikt wcześniej nie wykorzystał"- dodaje Marek Niedźwiecki.

Wszyscy przekorni będą mieli okazję wyruszyć w kulturalną podróż z Mumio:

Już w najbliższy poniedziałek we Wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol, przy ul.Piłsudskiego 72. Start o godz. 19:00

A dla naszych użytkowników mamy trzy podwójne zaproszenia na ten spektakl. Aby je otrzymać, wystarczy wysłać e-maila na adres monika@jasnastrona.com.pl, z tytułem "Zaproszenia na Mumio". Bilety otrzymają trzy pierwsze osoby.

KONKURS STARTUJE W PIĄTEK 15 PAŹDZIERNIKA O GODZ. 9.00.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: artyści
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy