Pogrzeb Elżbiety II widoczny na zdjęciach z kosmosu. Nieprzebrane tłumy

Pogrzeb brytyjskiej królowej jako jedno z nielicznych wydarzeń w historii można było obserwować także z kosmosu. Na zdjęciach wykonanych przez satelitę WorldView-3 widać ludzi stojących w gigantycznej kolejce, aby pożegnać Elżbietę II.

Pogrzeb Elżbiety II był jednym z najważniejszych wydarzeń telewizyjnych w historii. Ocenia się, że uroczystości związane z pogrzebem królowej mogło obejrzeć ok. 4,1 miliarda osób na całym świecie. Przed pogrzebem trumna z ciałem zmarłej monarchini była wystawiona w Westminister Hall. Przed budynkiem ustawiały się setki tysięcy osób, które chciały oddać hołd Elżbiecie II. 

Jednym ze sposobów na oddanie hołdu zmarłej Elżbiecie II było przejście obok jej trumny wystawionej przez kilka dni w Westminster Hall. Brytyjska minister kultury Michelle Donelan poinformowała, że zrobiło to 250 tysięcy osób

Reklama

Długa kolejka w Londynie na zdjęciach satelitarnych

Okazuje się, że gigantyczne kolejki żałobników można było obserwować nawet z kosmosu. Dowodem są zdjęcia satelitarne.

Zdjęcia zostały wykonane 17 września przez satelitę WorldView-3 obsługiwanego przez firmę satelitarną Maxar Technologies. Widać na nich nieprzebrane tłumy ludzi stojących w monstrualnej kolejce. Według policji miała ona 16 kilometrów długości i ciągnęła się wzdłuż słynnych londyńskich budowli jak Pałac Buckingham, Pałac Westminsterski czy brytyjski parlament.

Na zdjęciach satelitarnych tłumy ludzi są widoczne jako ciemne plamy, które znajdują się w pobliżu miejsca wystawienia trumny z ciałem królowej.

Ceremonia pożegnania brytyjskiej królowej została zauważona także przez NASA. Pojawił się nawet bardzo emocjonalny wpis pracowników Nasa Johnson Space Center w serwisie społecznościowym.

Pogrzeb królowej został także zauważony przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA). W serwisie społecznościowym pracownicy ESA przypomnieli, że podczas swojego życia Elżbieta II była świadkiem najważniejszych wydarzeń w historii podboju kosmosu. We wrześniu 1969 roku brytyjska królowa przyjęła na specjalnej audiencji w Pałacu Buckingham astronautów z misji Apollo 11: Neila Armstronga, Buzza Aldrina i Michaela Collinsa.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: satelity | zdjęcia satelitarne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy