Reklama

Superjacht Zion jak z filmu o apokalipsie. Trudno od niego oderwać wzrok

110-metrowy superjacht Zion ma szklaną kopułę, która wygląda jak gigantyczne oko. Oferuje luksusowe kabiny i basen ze szklanym dnem. Już za pół miliarda dolarów może znaleźć szczęśliwego właściciela.

Ten superjacht na pewno będzie przyciągał uwagę. Nowy projekt luksusowej zabawki dla bogaczy opracowany przez indyjskie studio Bhushan Powar szokuje już od pierwszej chwili. 110-metrowa jednostka o nazwie Zion oszałamia szklaną kopułą umieszczoną pośrodku kadłuba. Wygląda jak "rybie oko" i sprawia, że super-jacht z daleka będzie przypominał gigantyczną rybę. 

Twórcy Ziona za wszelką cenę pragnęli, aby podróżujący jachtem ludzie mieli wrażenie obcowania z morską naturą. W tym celu został zaprojektowany basen bez krawędzi, za to ze szklanym dnem. Górny pokład będzie w całości wykonany z aluminium. To właśnie tam będzie znajdowało się 12-metrowe lądowisko dla helikopterów.

Reklama

Na pokładzie będzie 10 luksusowych kabin dla gości, a także jeden apartament dla właściciela. W salonie przewidziano specjalne balkony, które za pomocą elektrycznych silników będą wysuwały się nad powierzchnię morza. Na dolnym pokładzie przewidziany jest klub z miejscami do opalania, siłownia, a także nowość - otwarty ogród, który może pełnić rolę przestronnego salonu po opuszczeniu specjalnych, metalowych zasłon.

Nie zabraknie atrakcji dla miłośników sportów wodnych. Zion będzie posiadać garaż wypełniony skuterami wodnymi i innymi, podobnymi "zabawkami". Oczywiście obowiązkowo będzie sala kinowa, a poszczególne kajuty będą wyposażone we własne centra rozrywki gwarantujące możliwość m.in gry na konsolach do gier.

Firma projektowa Bhushan Powar Design z siedzibą w Goa rozpoczęła swoją działalność w 2019 roku. Szczyci się tym, że jest pierwszym studiem projektującym luksusowe jachty, które powstało w Indiach. Pierwszą jednostką zaprojektowaną przez Bhushan Powar Design był 90-metrowy superjacht Mori, którego inspiracją był krótkopłetwy rekin. Najnowszy projekt, czyli luksusowy Zion czeka na pierwszego klienta, który złoży zamówienie na jego budowę. Jedynym problemem może być cena. Aby stać się posiadaczem Ziona trzeba będzie wyłożyć 500-600 milionów dolarów, czyli w przeliczeniu od 2,1 do 2,6 miliarda złotych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jacht | bogacze | pieniądze | luksusowy statek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy