Sześć dwójek w jednej dacie! Numerolodzy już odliczają do 22.02.2022

Co to będzie za dzień! Luty będzie wyjątkowym miesiącem dla tych, którzy wierzą w magię liczb. Zapisując sobie daty w kalendarzu można szybko z rozbawieniem zauważyć, że takiego nagromadzenia dwójek w jednej dacie jeszcze nie było. Pierwszym dniem z pięcioma dwójkami był drugi lutego (2.02.2022), następnie podobny układ powtórzy się dwudziestego lutego (20.02.2022), ale prawdziwa kumulacja nastąpi 22 lutego, kiedy w jednej dacie spotka się aż sześć dwójek! (22.02.2022).

Bóg jest matematykiem

Na świecie istnieją ludzie, którzy wierzą w mistyczne znaczenie cyfr. Powstała nawet oddzielna dziedzina wiedzy ezoterycznej zwana numerologią. Jej wyznawcy uważają, że każda cyfra czy liczba ma określoną wibrację, która potrafi wpływać na nasze życie i ludzki los. Niezwykłe układy cyfr w datach mają być sygnałem dla ludzi wysyłanym przez wszechświat, że oto zbliża się ważne wydarzenie dla Ziemi.

W Polsce numerologia powszechnie jest uważana za jedynie niegroźny zbiór zabawnych przesądów, ale już w Azji do numerów i dat podchodzi się ze śmiertelną powagą. W Chinach przed założeniem firmy jej przyszli właściciele zwracają się najpierw do numerologów z pytaniem, czy układ cyfr w dacie podpisania umowy jest korzystny i daje szansę na osiągnięcie sukcesu.

Reklama

W magię liczb wierzyli także wielcy naukowcy, a przykładem może być niemiecki matematyk, fizyk i astronom Johannes Kepler (1571-1630). To on wypowiedział słynne zdanie - "Bóg jest matematykiem". 

Kepler uważał, że dowodem na prawdziwość tej tezy mogą być skarby ukryte w geometrii. Przykładem może być słynne twierdzenie Pitagorasa, które Kepler porównywał do złota, zaś drogocennym klejnotem miał być jego zdaniem tak zwany "złoty podział odcinka".

Przed nami data z... liczbą aniołów?

Dwójka według Chińczyków pokazuje harmonijną równowagę przeciwstawnych sił i odmienności. To także symbol relacji między ludźmi - postrzegana jest jako uosobienie nierozerwalnej więzi ciała i ducha. Ta cyfra jest obrazem dwoistości natury ludzkiej, ciągłej walki dobra ze złem. W dalekowschodniej filozofii cyfra 2 odpowiada symbolowi Jin i Jang, który ma pokazywać równowagę sił we wszechświecie. Dwójka oznacza tolerancję, dialog i pragnienie pokoju. Chińscy numerolodzy wierzą, że pojawienie się sekwencji trzech dwójek obok siebie sprawia, że powstaje "liczba aniołów".

Świetna okazja do zaręczyn!

W amerykańskich mediach społecznościowych już pojawiły się pierwsze osoby, które w dniach z kumulacją dwójek w dacie zamierzają podjąć lub ogłosić ważne decyzje. Zgłosili się nawet pierwsi chętni do poproszenia w tak wyjątkowym dniu swojej wybranki o rękę. Organizatorzy loterii  już zacierają z radości ręce, bo w dniach z niezwykłym układem liczb zawsze sprzedaje się więcej losów. Wiele osób wierzy bowiem, że układ liczb może okazać się dla nich szczęśliwy i tego dnia zgarną fortunę.

Wszystkim sceptycznie podchodzącym do numerologii pozostaje jedynie ze spokojem i uśmiechem poczekać na 22 lutego. Jeśli ktoś chce mieć prawdziwą "kumulację dwójek wszechczasów", powinien tego dnia spojrzeć na zegarek (najlepiej elektroniczny) o 22:22, kiedy będzie 22 sekunda. Wtedy na cyferblacie pojawi się aż 12 dwójek

Przeczytaj również: Odliczanie do wymierania. Oto gatunki, które możemy stracić w 2022 r.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: liczby | przesądy | Chiny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy