Dubaj będzie najbardziej futurystyczną podwodną metropolią świata

Dubaj nie będzie tylko jedną z najbardziej futurystycznych lądowych metropolii świata, ale również ma ambicje stać się istnym królestwem morskich głębin.

Dubai Future Foundation, czyli dubajska fundacja zajmująca się realizacją najbardziej niezwykłych projektów, opublikowała swoją wizję przyszłości rozwoju tej mlekiem i miodem płynącej metropolii.

Na prezentacji możecie zobaczyć zarówno przeszłość, jak i aktualne problemy, z którymi boryka się to pustynne miasto. W przyszłości niebotyczne inwestycje, najnowsza technologia i wykwalifikowani inżynierowie mają odmienić życie mieszkańców nie do poznania na lepsze.

Dubaj ma zmienić się w ekologiczny raj na Ziemi, w którym wszyscy będą mieli swobodny dostęp do nieograniczonych zasobów słodkiej wody i energii elektrycznej pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych.

Reklama

Władze wierzą, że zapragnie tam zamieszkać każdy mieszkaniec naszej planety, nie tylko na osiedlach leżących na zielonej pustyni i na sztucznych wyspach, ale również w głębinach Zatoki Perskiej.

Źródło: Dubai Future Foundation / Fot. Dubai Future Foundation

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama