Historia Bractwa Bang Bang

"Bractwo Bang Bang" to wciągająca opowieść o przyjaźni, współzawodnictwie, męskości i przygodach czterech młodych reporterów zdających relacje z demokratyzowania się RPA.

Bractwo Bang Bang
Bractwo Bang Bangmateriały prasowe
Bractwo Bang Bang
Bractwo Bang Bangmateriały prasowe

W opanowanej przez chaos Afryce nigdzie nie jest bezpiecznie. Mimo to europejscy i amerykańscy fotografowie śmiało wkraczają na teren regularnych bitew, pokazując światu, że na Czarnym Kontynencie nie ma litości.

Ken, Gregory, Kevin i João pracują dla Wydawnictwa Star, a ich zdjęcia zdobią okładki każdej renomowanej gazety na świecie. Są na miejscu zawsze, gdy dzieje się coś ważnego.

Chwała, popularność, nagrody i uznanie nie przekładają się jednak na szczęście osobiste. Widząc tyle rozlewu krwi, nie można tak po prostu przejść do normalności.

Żądza najlepszych ujęć i pozorne lekceważenie ryzyka przysporzyła sławy grupie reporterów: Gregowi Marinovichowi, João Silvie, Kenowi Oosterbroekowi oraz Kevinowi Carterowi, znanej jako Bractwo Bang Bang.

Oosterbroek już nie żyje. Został zabity na kilka dni przed pierwszymi powszechnymi wyborami w historii RPA. Carter, który zdobył Pulitzera za kultowe zdjęcie z Sudanu (z małą afrykańską dziewczynką i sępem w tle), popełnił samobójstwo wkrótce po wspomnianych wyborach. Dwaj pozostali, Greg Marinovich oraz João Silva napisali tę książkę, która stała się inspiracją do nakręcenia filmu o takim samym tytule.

"Bractwo Bang Bang" to historia o ich odwadze i hołd złożony tym, którzy odeszli.

Autorzy:

Greg Marinovich - uhonorowany nagrodą Pulitzera fotograf i dokumentalista, który 18 lat poświęcił relacjonowaniu konfliktów, tworzeniu filmów dokumentalnych i fotografii prasowej w różnych zakątkach świata.

Jego zdjęcia pojawiały się na okładkach najważniejszych gazet na całym świecie, takich jak "Time", "Newsweek" czy "Paris Match". W 2009 roku odebrał nagrodę imienia Nata Nakasy za odważne dziennikarstwo. Pochodzi z Republiki Południowej Afryki, obecnie mieszka w Johannesburgu wraz z rodziną.

João Silva

Urodził się w Lizbonie, a obecnie mieszka z żoną i dziećmi w Johannesburgu.

Bractwo Bang Bang. Autorzy:  Greg Marinovich, João Silva. Tłumaczenie:  Wojciech Jagielski. Wydawnictwo: SQN. Premiera: 19 września 2012

INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas