Pierwsze szturmy na Strefę 51. Pentagon zamyka przestrzeń powietrzną nad bazą

Kilka dni temu pojawiły się informacje o rezygnacji z planowanej akcji szturmowej na tajną bazę w Nevadzie, bo może się ona zakończyć wielką katastrofą, ale okazuje się, że zdeterminowani śmiałkowie mają zupełnie inne plany.

W wydarzeniu tym miało wziąć udział ponad 2 miliony ludzi. Organizatorzy wycofali się jednak z akcji w obawie o katastrofę humanitarną. W końcu obszar, na którym leży Strefa 51, to pustynia, więc nie ma tam kompletnie żadnej infrastruktury, dzięki której można zapewnić bezpieczne warunki do przetrwania przez kilka dni tak dużej ilości ludzi.

Entuzjaści UFO i teorii spiskowych jednak najwyraźniej nie mają zamiaru odpuścić i chcą poznać wszystkie tajemnice tej najbardziej strzeżonej bazy wojskowej na świecie. Kilka dni temu, przedstawiciele Pentagonu poinformowali, że aresztowali kilka osób na obszarze należącym do bazy. Osoby te nielegalnie przekroczyły granicę ośrodka i kierowały się w stronę jeziora Groom.

Reklama

Warto tutaj dodać, że w styczniu bieżącego roku doszło do poważnego incydentu na obszarze Strefy 51. Został tam zastrzelony kierowca, który postanowił wjechać na teren bazy. Chociaż do przejechania miał ponad 30 kilometrów do samej bazy, to wystarczyło, by znalazł się na celowniku wojskowych. Osobnik nie reagował na ostrzeżenia ochrony, więc ta musiała jak najszybciej zneutralizować zagrożenie. Ten bezmyślny rajd zakończył się tragicznie, dlatego Pentagon ostrzega, że to samo może czekać kolejnych śmiałków.

Pomimo tego faktu, możemy spodziewać się w najbliższym czasie osobistych szturmów na Strefę 51, prowadzonych we własnym zakresie przez poszczególne osoby, a nie całą grupą. To zła wiadomość dla ochrony bazy. Obszar chroniony jest ogromny, więc ciężko będzie go dokładnie monitorować.

Pentagon zamknął właśnie strefę powietrzną dla samolotów, helikopterów i dronów. Zakaz lotów obowiązuje nad samą bazą, całym ośrodkiem, a także miejscami, gdzie mogą tworzyć się kempingi. Wszystko to ma pomóc wojsku lepiej strzec największych tajemnic państwowych przed niepokornymi obywatelami i wrogami, którzy mogą się wśród nich ukrywać.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Fox

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy