Sneakersy - nowy wymiar mody

Streetwear zrewolucjonizował i podbił świat mody. Sportowa odzież i obuwie noszone w życiu codziennym były początkowo przez nielicznych. Od dłuższego czasu niszę tą zaczęły dostrzegać marki takie jak Nike i Adidas, jednak z czasem popularność tego stylu wybuchła, opanowując świat nawet wysokiej mody - i na przykład sneakersy można znaleźć w tak prestiżowych domach mody, jak Gucci czy Balenciaga.

Sneakersy stanowią obecnie najpopularniejszy rodzaj obuwia - zarówno wśród mężczyzn, jak i u kobiet. Streetwearową rewolucję zawdzięczamy głównie młodym pokoleniom, jednak trend ten jest tak wszechogarniający, że po tego typu odzież i obuwie sięgają osoby niezależnie od ich wieku. Znaczenia nie ma też status społeczny i zasobność portfela - istnieją zarówno modele bardzo tanie, dostępne dla każdego; jak i ekskluzywne kolekcje limitowane, przeznaczone dla osób gotowych wydać na swoje buty pokaźne sumy pieniędzy.

Jak wybrać odpowiednie sneakersy i na co zwrócić uwagę przy zakupie? W tym krótkim poradniku postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Wybór odpowiednich sneakersów

 Sneakersy męskie, ze względu na swoje sportowe korzenie, śmiało korzystają z nowoczesnych technologii typowych dla butów sportowych, znacznie podnoszących komfort użytkowania. Amortyzujące pianki, stabilna i wytrzymała cholewka, czy też dodatkowe wzmocnienia zapewniające wsparcie dla stopy sprawiają, że chodzenie w tego typu butach jest niezwykle przyjemnym doświadczeniem.

Jeśli masz swoją ulubioną markę - to od niej zacznij swoje poszukiwania. Najbogatszą ofertę znajdziesz zwykle pośród marek, które tradycyjnie kojarzone są z tego typu obuwiem, jak na przykład Nike, Adidas, Puma czy New Balance, jednak obecnie praktycznie każda nowoczesna marka oferuje sneakersy - warto przyjrzeć się ofercie również takich marek, jak na przykład Zara czy Reserved.

Postaw na stonowane barwy i brak zbędnych detali, jeśli szukasz praktycznego i uniwersalnego rozwiązania, które sprawdzi się w każdej sytuacji. Jeśli lubisz przyciągać uwagę lub poprzez strój chcesz dać wyraz swojej bogatej, ekstrawaganckiej osobowości - wybierz design wypełniony ciekawymi i intensywnymi barwami, bo to właśnie tego rodzaju sneakersy budzą największe zainteresowanie.

Prawdopodobnie innego rodzaju obuwie chciałbyś założyć na uczelnię, inne do pracy, a inne na imprezę. Buty działają tak, jak każdy inny element garderoby - warto mieć wybór i posiadać kilka różnych modeli, które można dobierać zależnie od okoliczności lub po prostu nastroju. Futurystyczny i wypełniony żywymi barwami design niekoniecznie przypadnie do gustu twojemu szefowi, ale może zrobić furorę podczas weekendowego wypadu do klubu.

Jak dobrać resztę stylizacji?

Popularność sneakersów wynika między innymi z tego, że doskonale komponują się one niemal ze wszystkim. Nie musisz więc ograniczać się do strojów sportowych. Elegancki płaszcz, spodnie na kant i sportowe buty? Kiedyś taka stylizacja mogłaby budzić zaskoczenie, jednak dziś nie ma w niej nic dziwnego. Nie bój się eksperymentować i dobieraj ciuchy do sneakersów wedle uznania - tu "złe" decyzje praktycznie nie istnieją.

Łącząc kolorowe buty z bardziej stonowaną stylizacja, to sneakersy będą wychodzić na pierwszy plan, przyciągać najwięcej uwagi i stanowić najważniejszy punkt twojego stroju. Odważna kolorystyka zarówno obuwia, jak i odzieży to recepta na szalony, odważny i wyzywający look, przyciągający wzrok przechodniów.


materiały promocyjne partnera
Dowiedz się więcej na temat: moda | buty | stylizacja | outlet
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy