Weganie mogą mieć problemy intelektualne przez niedobór witamin

Osoby, które rezygnują ze spożywania produktów mięsnych i jajek muszą o wiele bardziej przywiązywać wagę do zapewnienia sobie odpowiedniej dawki witamin.

Inteligencja to ogólna sprawność procesów poznawczych, które umożliwiają korzystanie z doświadczeń, przystosowanie się do panujących warunków życia i rozwiązywania problemów. Sprawność intelektualna u dzieci zależna jest od wielu czynników.

Najnowsze badania międzynarodowego zespołu naukowców rzucają nowe światło na niekorzystny wpływ weganizmu na sprawność intelektualną dzieci. Okazuje się, że pociechy matek-weganek mają problemy z uczeniem się w szkołach i przez to uzyskują znacznie gorsze wyniki od dzieci-mięsożerców.

Reklama

Naukowcy uważają, że za zjawisko to odpowiedzialny jest poważny niedobór witaminy B12. Wszystkie kobiety, a zwłaszcza weganki, które w czasie ciąży nie spożywają jajek i mięsa, nie dostarczają swoim dzieciom odpowiedniej ilości tej witaminy, w rezultacie czego ich rozwój przebiega w niekorzystny sposób.

Weganie mogą mieć problemy intelektualne przez niedobór witamin. Fot. PxHere.

Efektem tego są problemy ze sprawnością intelektualną u takich dzieci, co objawia się później np. w szkole problemami w nauce i gorszymi ocenami. Naukowcy przypominają, że witamina B12, witamina D, cynk, żelazo i wapń są niezbędne do prawidłowego rozwoju umysłowego dzieci. Warto więc zadbać o tę kwestię, jeśli nie chcemy ostatecznie pogorszyć jakości swojego życia.

Źródło: eekWeek.pl/ / Fot. PxHere

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy