Jesienne Wino-Granie

Wino i śpiew pasują do siebie znakomicie. Zwłaszcza, gdy łączymy ze sobą trunki i muzyków z najwyższej półki.

"Wino-Granie" to akcja promująca kulturę picia wina oraz wzbogacające wiedzę na temat win, podczas "muzycznej podróży" po winnicach całego świata. Od wieków ten szlachetny trunek łączono ze sztuką, dlatego do projektu zaproszono wybitnych polskich muzyków (mecenasów muzycznych). W każdym miesiącu przedstawią oni propozycje płyt czy konkretne utwory, podkreślając klimat tych jakże wyjątkowych spotkań. Akcji towarzyszą koncerty.

Wino-Granie: Wrześniowa trasa koncertowa

2.09 niedziela, Wrocław - "Puzzle" - Tymon Tymański & Dario Alberti

Reklama

3.09 poniedziałek, Łódź - "Affogato" - Tymon Tymański & Dario Alberti

4.09 wtorek, Warszawa - "Huśtawka" - Tymon Tymański & Dario Alberti

6.09 czwartek, Lublin - "Czarny Tulipan" - Natalala (Natalia Przybysz & Jurek Zagórski)

7.09 piątek, Kraków - "Harris Piano Jazz Bar" - Natalala (Natalia Przybysz & Jurek Zagórski)

Tymon Tymański & Dario Alberti

Projekt Tymona Tymańskiego i Dario Albertiego opiera się na eklektycznym repertuarze, na który składają się  standardy  jazzowe lat 30-tych, kultowe covery rockowe z lat 60-tych oraz kompozycje własne. Śpiewający duet eksploruje brzmienia akustycznych gitar, oscylując pomiędzy jazzem, musicalem, rockiem, folkiem czy klimatem Bossa nova.

Dario Alberti jest wirtuozem gitary akustycznej, specjalizującym się zarówno w standardach jazzowych, jak i w repertuarze rockowym. Zaczął uczyć się gry na fortepianie w wieku 5 lat. W wieku lat 13 zainteresował się grą na organach i został organistą w lokalnym kościele. W międzyczasie zakochał się w gitarze i to właśnie dla niej porzucił instrumenty klawiszowe. W wieku lat 18-tu założył swój pierwszy zespół - metalowy Neural Damage - który szybko stał się popularny na scenie miasta Brescii. Po ukończeniu studiów z historii teatru na uniwersytecie w Pavii postanowił poświęcić się nauce jazzu. Grał z muzykami klasy Sandro Gibelliniego, Carmello Leotty, Elisy Rovidy i Valerio Abeni.

Tymon Tymański zaczął grać na gitarze klasycznej w wieku 8 lat. Około 12 roku życia porzucił klasykę dla rock'n'rolla i założył swój pierwszy zespół, The Howling Dogs. W liceum prowadził nowofalową grupę Sni Sredstvom Za Uklanianie, którą w 1988 roku przekształciła się  w jazzową Miłość. Kwintet Miłość z Tymańskim na kontrabasie, Leszkiem Możdżerem na fortepianie, Mikołajem Trzaską i Maćkiem Sikałą na saksofonach oraz Jackiem Olterem na perkusji, okazał się najciekawszym jazzowym zjawiskiem polskiej jazzowej sceny lat 90-tych. Kilka razy z rzędu wybierana grupą roku, w 2001 została przez krytyków czasopisma Jazz Forum uznana za najlepszą grupę dekady. W międzyczasie Tymański współtworzył avant-rockowe Kury (Fryderyk 1998 za słynną płytę "P.O.L.O.V.I.R.U.S.") i udzielał się w formacjach Tymon & Trupy, Czan, NRD, Users i Masło. W 2002 założył grupę Tymon & The Transistors, z którą wygenerował obsypaną nagrodami muzykę do kultowego filmu "Wesele" Wojtka Smarzowskiego (2003). W 2010 trzecia płyta Transistorsów pt. "Bigos Heart" została nagrodzona Fryderykiem. Obecnie dobiegają końca prace nad jego autorskim filmem...

NATALALA

Natalia Przybysz i Jurek Zagórski Wszyscy znamy największe przeboje Sistars, w których śpiewała Natalia. Wiemy, że wydała dwie solowe płyty “Maupka Comes Home" i “Gram Duszy". Wraz ze swoimi zespołem Natu potrafi rozbawić funkowymi brzmieniami najbardziej sztywne towarzystwo. Ale co naprawdę sobie nuci, z jakimi melodiami w głowie chodzi sobie ulicami Warszawy Natalia Przybysz, można się tak naprawdę przekonać na koncertach jej autorskiego projektu, jakim jest NATALALA. Wtedy też dowiemy się skąd biorą się pomysły na zaskakujące piosenki “Pchła Muskczak" czy “Gwiazdy"? Jakie są jej inspiracje i kto - jacy muzycy mieli największy wpływ na jej głos i repertuar? Czego słuchała, jako dziecko i czym pasjonuje się dziś? NATALALA to nazwa najbardziej osobistego i osobliwego projektu tej wokalistki. Prosta forma przepełniona ogromem treści i emocji możliwych do odczucia podczas tak bezpośredniego kontaktu z Przybysz.

materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy