Szaleństwo na czterech kółkach

Ken Block jest najbardziej znany z filmów na YouTube, w których popisuje się umiejętnościami jazdy w poślizgu, niż ze swoich wyczynów w rajdach samochodowych. 45-letni Kalifornijczyk od lat nie przestaje zadziwiać. Ostatnio znów postanowił pochwalić się swoimi umiejętnościami, tym razem na ulicach San Francisco.

Ken Block zaczął sportową karierę w 2005 roku za kierownicą Subaru WRX. Dzięki swoim nieprzeciętnym umiejętnościom na sukcesy nie musiał długo czekać. Już rok później znalazł się na podium zawodów X Games i zdobył brązowy medal w Rajdowych Mistrzostwach USA.

45-latek ma też na swoim koncie starty w mistrzostwach świata, gdzie jeździł w Rajdzie Meksyku oraz w Rajdzie Nowej Zelandii. Pojawiły się również kolejne starty w serii X Games, dla której całkowicie się poświęcił.

Jego nieprzeciętne wyczyny za kierownicą sprawiły, że pojawił się też jako gwiazda w jednym z odcinków Top Gear.

Reklama

W ubiegłym roku przesiadł się na Forda Fiestę RS WRC nazywaną HFHV (Hybrid Function Hoon Vehicle). Jego Fiesta ma pod maską silnik benzynowy 2.0 z bezpośrednim wtryskiem i turbodoładowaniem, co daje ponad 600 KM i 900 Nm momentu obrotowego.

Kilka dni temu wraz z Travisem Pastrana, motocyklistą i kaskaderem, nakręcił na krętych i pagórkowatych ulicach San Francisco film, który zapiera oddech w piersi. Pokazał najwyższy kunszt swoich umiejętności. Niewielu może pochwalić się takim opanowaniem samochodu. To trzeba zobaczyć!


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: samochody | Ford
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy