ColorOS 12 - Android 12 w wersji Oppo

Pierwszy system operacyjny bazujący na Androidzie 12 miał swoją premierę w Chinach. Oppo zaprezentowało fanom oprogramowanie ColorOS 12, które znajdzie się w ich najnowszych smartfonach. System dąży do autentyczności i minimalizmu.

Producenci smartfonów w ostatnim czasie próbują wyróżnić się na tle konkurencji i dać klientom coś unikatowego. Z tego powodu tworzą własne systemy operacyjne, które mają być alternatywą dla Androida i iOSa. Problem polega na tym, że nie są one konstruowane od podstaw, lecz nadal bazują na Androidzie. Przykładem jest HarmonyOS stworzone przez Huaweia i ColorOS 12 zaprezentowane przez Oppo. Oczywiście tworzenie takich oprogramowań nadal jest krokiem w dobrą stronę i zapewni użytkownikom unikatowe doświadczenie.

ColorOS 12 wprowadzi nowy wygląd ikon i interfejsu, który jest oparty na koncepcji Infinite Design. System wykorzystuje najnowsze animacje bazujące na silniku animacyjnym Quantum Animation. Płynność ma zapewnić silnik AI zapobiegający klatkowaniu. Ponadto zostało wprowadzonych kilka nowych przydatnych funkcji umożliwiających współpracę między wieloma ekranami.

Reklama

Jak opisuje Oppo, projektanci Infinite Design dążą do autentyczności i minimalizmu. Nowy system operacyjny ma ułatwić konsumentom klasyfikowanie informacji na podstawie ich tematyki. Będzie to osiągalne dzięki zwiększeniu kontrastu tekstu oraz wyróżnieniu odcieni kolorów. W ColorOS 12 pojawi się funkcja Omoji, pozwalająca na tworzenie emotikon 3D.

Można liczyć na to, że w ColorOS 12 pojawi się nowy inteligentny pasek boczny. W dodatku twórcy wprowadzili kilka funkcji mających zwiększyć bezpieczeństwo i prywatność użytkowników. W najbliższych tygodniach OPPO przedstawi kompleksowy plan aktualizacji systemu operacyjnego, w tym dla wersji globalnej.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Oppo | System operacyjny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy