Cyanogen Inc. otworzy własny sklep z aplikacjami?

Cyanogen Inc., twórcy zmodyfikowanej wersji systemu Android, ogłosili współpracę z Playphone, producentem alternatywy dla sklepu Google Play. Umowa będzie póki co opierać się na standardowym instalowaniu w Cyanogen OS marketu Playphone, w którym większość tytułów dzisiaj to gry.

Z pewnością jedną z cech Androida, która sprawił, że stał się tak popularny są modyfikacje. Zainteresowanie użytkowników kompletnymi przemianami oprogramowania sprawiły, że dzisiaj możemy mówić o takiej firmie jak Cyanogen Inc., której zapewne nikomu nie powinniśmy przedstawiać. Przy zmianie systemu na CyanogenMod także w większości wypadków należy zainstalować dodatkową paczkę z aplikacjami od Google, w tym ze sklepem Play. Jednak deweloperzy największego nieoficjalnego oprogramowania na smartfony z Androidem najprawdopodobniej planuje stworzyć konkurencję dla marketu firmy z Mountain View.

Reklama

Niemniej jednak to dopiero czas pokaże w jaki sposób Cyanogen Inc. wykorzysta właśnie co rozpoczętą współpracę. Z pewnością pokonanie Google Play, największego sklepu z aplikacjami mobilnymi, jest bardzo trudnym zadaniem, ale kto wie? CyanogenMod trafia na coraz większą liczbę urządzeń i za kilka lat być może to Google będzie musiało ścigać się z Cyanogen Inc. To jednak mocno pesymistyczna wersja wydarzeń dla firmy z Mountain View, ale co Wy o tej współpracy z Playphone myślicie?

Łukasz Pająk

Źródło informacji

android.com.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy