Google Chrome ze świetną zmianą na Androidzie

Google przygotowuje się do dodania obsługi PWA w przypadku przeglądarki Chrome. Dzięki temu witryny będzie można instalować, jak aplikacje.

Progresywne aplikacje internetowe to przyszłość - i Google o tym wie. W najbliższej przyszłości przeglądarka Chrome na smartfonach z Androidem otrzyma możliwość obsługi PWA. Sam proces będzie przypominał instalację klasycznej aplikacji na urządzeniu. W tej chwili jedyną wskazówką dotyczącą możliwości "instalacji" witryny na smartfonie jest przypięcie jej do ekranu głównego.

Nowy monit w przeglądarce Chrome będzie przypominał stronę produktową aplikacji w Sklepie Play - wraz z opisem, zrzutami ekranu oraz dużym przyciskiem z napisem "zainstaluj". Oczywiście nie stanie się to magicznie dla wszystkich progresywnych aplikacji internetowych. Tutaj do gry muszą wejść już sami programiści, którzy będą musieli dopasować swoje aplikacje oraz witryny do poprawnego działania w przypadku Androida. W tej chwili Twitter jest pierwszym serwisem, który reklamuje się jako przykład możliwości instalacji PWA.

Reklama

Google rozpocznie wdrażanie opisywanej możliwości na przestrzeni najbliższych tygodni. 

Sprawdź najnowsze promocje i korzystaj z listy zakupowej ding.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | Google Chrome
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy