Google udostępnił Androida 4.2.2 - co wnosi aktualizacja?

System Android został właśnie zaktualizowany do wersji 4.2.2. Jakie zmiany wnosi nowa wersja oprogramowania?

Google nie zamieścił oficjalnej listy zmian w nowym wydaniu, więc informacje o nowościach pochodzą od dociekliwych użytkowników.

Pierwsza dotyczy nowego smartfona giganta z Mountain View. Zainteresowani Nexusem 4 pamiętają zapewne, że model był w stanie obsłużyć łączność LTE. Wraz z update’em Google zablokowało tę funkcję.

Zmodyfikowany został widok pobierania aplikacji na pasku powiadomień. Do tej pory był to zwykły pasek postępu, teraz dodano tam praktyczną informację - czas przewidziany do zakończenia pobierania.

Ważną zmianą jest działanie szybkich przełączników. To jeden z najmniej udanych elementów nowego Androida, ze względu na brak spójności. Niektóre ikonki włączają łączności, niektóre przenoszą do ustawień, a jedna wyświetla podręczne okienko do zmiany jasności ekranu. Aktualizacja odrobinę poprawiła tę sytuację - ikony WiFi i Bluetooth przenoszą do odpowiednich ustawień, ale gdy przytrzymamy palec dłużej - można szybko włączyć/wyłączyć dany moduł łączność. Zmiana na plus, ale jak to zapamiętać?

Reklama

Google dodało nawet zabezpieczenie w postaci potwierdzania podłączenia do komputera w trybie debugowania. Na telefonie pojawia się okienko pytające, czy pozwolić na debugowanie komputerowi o danym kluczu RSA - wybór można zapamiętać. Jak się nietrudno domyśleć - praktyczne zastosowania tego rozwiązanie jest nikłe.

Galeria doczekała się zmiany animacji, dzięki której rzekomo ładuje się szybciej. Równie “ciekawą" zmianą jest informacja głosowa o ładowaniu bezprzewodowym Nexusa 4 lub niskim poziomie baterii.

Najważniejsze mogą się okazać naprawione błędy. Android 4.2 pod względem stabilności nie zachwyca. Nexusy 7 lubi się zresetować przynajmniej raz dziennie - najczęściej gdy leżą nieużywane.  Miejmy nadzieję, że po wejściu wersji 4.2.2 tablety staną się tak stabilne, jak przed Jelly Beanem.

Michał Brzeziński

komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google Nexus 7 | Android 4.2 | aktualizacja Androida
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy