Które aplikacje i procesy zjadają najwięcej danych?

Jak szybko popularne aplikacje zużywają ilość danych oferowanych przez pakiet operatora? Warto to sprawdzić.

Streaming filmów - poprzez Youtube 10 minut dziennie, zużyje 1 GB danych w niecały miesiąc! Jeżeli korzystacie z Netflixa to miejcie się na baczności, gdyż wasz pakiet zostanie pochłonięty jeszcze bardziej.

Muzyka - Jeżeli zdecydujemy się na streaming 160 kb/s to musimy się liczyć z utratą 1,2 MB na minutę. Tak więc słuchanie Spotify przez godzinę dziennie miesięcznie, spowoduje ubytek 2,1 GB danych. Zawsze można wybrać opcję 96 kb/s - wtedy będzie to 1/3 powyższego wyniku.

Reklama

Gry - zabawa na smartfonie w trybie multiplayer też wiąże się z utratą pakietu. Można tu mówić o 17 MB na każde 10 minut grania.

Rozmowy wideo - Skype zużyje 5 MB przez 2 minuty, a Hangouts 6 razy tyle! Zastanówcie się mocno, zanim będziecie chcieli zobaczyć kogoś w ten sposób.

Media społecznościowe - W zależności od tego, co będziemy udostępniać lub oglądać przez Facebooka, Twittera czy Google+, ubytek pakietu może być różny. Przeglądanie zdjęcia to od 0,5 MB - 1,5 MB, a jego upload to od 6 MB - 8MB zużycia.

Radio internetowe np. TuneIn - jeżeli słuchamy audycji w opcji 128 kb/s to w ciągu godziny ubędzie nam około 57 MB danych, gdy jednak zdecydujemy się na 320 kb/s, musimy się liczyć ze zużyciem 140 MB przez 60 minut.

Adam Lulek

Źródło informacji

android.com.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy