Miliony smartfonów z Androidem podatnych na atak

Krytyczne luki w zabezpieczeniach układów mogą przyczynić się do sporych problemów na urządzeniach z Androidem. Kogo dotyczy problem?

Firma Check Point na początku maja 2021 roku poinformowała o luce bezpieczeństwa w milionach urządzeń z systemem Android, które pracują pod kontrolą procesorów Qualcomm Snapdragon. Okazuje się, że niektóre z luk zostały wykorzystane prze hakerów. Okazuje się, że problem jest znacznie poważniejszy i nie dotyczy tylko i wyłącznie układów Snapdragon.

Serwis TechSpot również donosi o podatnościach w układach graficznych ARM Mali - te z kolei są zintegrowane z układami innych producentów. Takich, jak chociażby MediaTek czy Exynos lub Kirin od Huawei. Oficjalna poprawka została wydana, ale na ten moment jedynymi sprzętami, które mogą z niej skorzystać są urządzenia z serii Pixel od Google.

Reklama

Osoby korzystające ze smartfonów takich firm, jak Samsung, Motorola, LG czy Nokia będą musieli jeszcze poczekać na odpowiednie poprawki. Inżynierowie odkryli, że niektóre luki w zabezpieczeniach to podatności typu 0-day pozwalające chociażby na zdalne wykonanie kodu i przejęcie kontroli nad urządzeniem.  

Sprawdź najnowsze promocje i korzystaj z listy zakupowej ding.pl 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Android | malware
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy