mObywatel pozwoli dodać bilety kolejowe

Aplikacja mObywatel doczeka się bardzo przydatnej nowości. Program pozwoli użytkownikom przechowywać bilety kolejowe. Z mObywatela korzysta w Polsce obecnie 2,6 miliona osób. Aplikacja jest bowiem stale rozwijana oraz ulepszana.

Aplikacja mObywatel staje się w Polsce coraz bardziej popularna. W programie przeznaczonym na urządzenia mobilne można umieścić swój dowód osobisty, prawo jazdy czy potwierdzenie szczepienia na COVID-19. Tym razem do mObywatela dołączy kolejna rzecz - bilety kolejowe. To sprawia, że sam program stanie się już pełnoprawnym, cyfrowym portfelem, który pozwoli na zwiększenie komfortu podczas korzystania z wielu usług.

Reklama

Najnowsza wersja aplikacji mObywatel, która jest dostępna w Sklepie Play i App Store pozwala na przechowywanie biletów kolejowych.  Na ten moment są to jednak tylko i wyłącznie te, które zostały zakupione za pośrednictwem platformy Bilkom oraz bezpośrednio z witryny wielkopolskiebilety.pl. Bardzo możliwe, że w przyszłości mObywatel doczeka się także integracji z innymi platformami - sam początek obsługi biletów kolejowych zapowiada się jednak bardzo dobrze.

Co zrobić, aby móc skorzystać z nowej usługi? Wystarczy mieć konto w serwisach Bilkom.pl lub bilet.wielkopolskiebilety.pl. Aby wyświetlić bilet w mObywatelu, system musi wiedzieć, że opłatę za przejazd wnosi użytkownik aplikacji. W tym celu należy sparować mObywatela z systemem PKP Informatyka. Parowanie aplikacji sprowadza się do zeskanowania kodu QR i oznaczenia zgody na przekazanie danych z biletu do mObywatela.

Co istotne, w aplikacji nie znajdziemy biletów kupionych w kasach, biletomatach oraz w innych systemach. Dlaczego? Nie są powiązane z osobą kupującą bilet.

Drugą ważną informacją jest to, że bilety w aplikacji dostępne są w trybie online. Oznacza to, że podczas kontroli trzeba mieć dostęp do internetu. Osoby odpowiedzialne ze mObywatela twierdzą, żewkrótce kupiony bilet będzie można pobrać z mObywatela (np. przed podróżą) i zapisać w telefonie.

W przyszłości, w ramach rozbudowy i integracji systemu Bilkom z przewoźnikami kolejowymi oraz ich systemami sprzedaży, w mObywatelu będzie można przechowywać bilety kupione również u kolejnych przewoźników.


 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mObywatel
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy