Nokia testowała telefony z Androidem. Na wszelki wypadek

Nokia to oficjalnie największy sprzymierzeniec Microsoftu w walce o pozycję Windows Phone’a na rynku. Ale jak się okazuje, fiński gigant miał w zanadrzu plan B – Androida.

Redaktorzy TheVerge dotarli do informacji o projekcie “AOL", który miał oznaczać “Asha on Linux". Jak nietrudno się domyślić, mowa o budżetowych urządzeniach napędzanych Linuksem. Chociaż nie wiadomo dokładnie jakie były to plany, jeden z nich miał nazwę kodową “MView" od Mountain View, czyli głównej siedziby Google.

Według przykładowego projektu, Nokia miała iść podobną drogą co Amazon i stworzyć własny ekosystem oparty na mocno zmienionym Androidzie. Realizowano go jeszcze przed rozpoczęciem negocjacji z Microsoftem, czyli najprawdopodobniej w 2012 r. Pierwsze urządzenia miały trafić na rynek w 2014 r. Oczywiście w obecnej sytuacji szansa na zrealizowanie projektu spadła do zera.

Reklama

Co ciekawe, Microsoft wiedział o tym, że Nokia szykuje alternatywę, w razie gdyby Windows Phone nie wypalił. Można się tylko domyślać, że ta informacja jeszcze bardziej przekonała firmę Ballmera do przejęcia Nokii.

Ale historia potoczyła się innym torem. Microsoft przejmuje Nokię i zainwestuje kosmiczne pieniądze, żeby jego mobilny system zbliżył się do obecnych liderów.

Michał Brzeziński

komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Nokia | Android | Windows Phone | Microsoft | smartfony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy