WhatsApp kontynuuje rozwój znikających wiadomości

Nowa funkcjonalność zauważona w wersji beta aplikacji dodaje nowe opcje dla czatów grupowych. Firma skupia się na rozwoju funkcji znikających wiadomości.

Nowa funkcjonalność w komunikatorze WhatsApp została zauważona w wersji aplikacji oznaczonej numerem 2.21.8.7 - dostęp do niej posiadają osoby na co dzień korzystające z rozwiązania Google Play Beta Program.

Do tej pory, a przynajmniej od listopada 2020 roku, WhatsApp pozwalał na stworzenie znikającej wiadomości, która była usuwana po 7 dniach. Firma pracuje jednak nad rozszerzeniem tej możliwości i skróceniem czasu "znikania" wiadomości - czas miałby zostać skrócony z 7 dni do 24h.

Zmiany zostały oficjalnie zapowiedziane jeszcze w marcu bieżącego roku, ale póki co nad opisywanym rozwiązaniem trwają prace. Programiści odpowiedzialni za wdrożenie wspomnianej zmiany nie poinformowali, kiedy dokładnie pojawi się ona w stabilnej wersji aplikacji. WhatsApp będzie pozwalał także na automatyczne "znikanie" wiadomości w przypadku czatów grupowych - jeśli administrator czatu nie zablokuje stosownej opcji.

Reklama

Na ten moment nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na oficjalne wdrożenie zmian przez twórców aplikacji. 

Sprawdź najnowsze promocje i korzystaj z listy zakupowej ding.pl  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: WhatsApp
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy